صدور پایان کار مشروط به دسترس‌پذیر کردن ساختمان‌‌ها برای معلولان شد

تاریخ انتشار : یکشنبه 03 دی 1396 - ساعت : 10:00

کد مطلب: 220325 چاپ به اشتراگ گذاشتن

با رأی مجلس

صدور پایان کار مشروط به دسترس‌پذیر کردن ساختمان‌‌ها برای معلولان شد

مازندمجلس: مجلس شهرداری‌ها را مکلف کرد صدور پروانه احداث و بازسازی و پایان‌کار برای تمامی ساختمانها را به رعایت ضوابط دسترس‌پذیری افراد دارای معلولیت مشروط کنند.

مازندمجلس:، وکلای ملت در جلسه علنی امروز یکشنبه سوم دی پارلمان ماده چهار لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را تصویب رساندند.

بر اساس این مصوبه، شهرداری ها مکلفند صدور پروانه احداث و بازسازی و پایان‌کار برای تمامی ساختمانها، اماکن با کاربری عمومی از جمله مجتمع های مسکونی تجاری، اداری، درمانی و آموزشی را با رعایت ضوابط و استانداردهای مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و اصلاحات پس از آن درباره دسترس پذیری افراد دارای معلولیت توسط مجری مشروط کنند.

نمایندگان مجلس در تبصره این ماده نیز مقرر داشتند که شهرداران و روسای نظام مهندسی، مسئول اجرا و نظارت بر حسن اجرای این ماده بوده و متخلفان از این قانون حسب مورد به مجازات تعزیری، جزای نقدی درجه 5 تا 8 موضوع ماده 19 قانون مجازات اسلامی مصوب اول اردیبهشت 1392، انفصال موقت یا دائم از خدمات عمومی، تنزل مقام و یا محرومیت از انتصاب به پستهای حساس و مدیریتی و یا اخراج از نهاد یا سازمان متبوع محکوم می شوند.


منبع : فارس

برچسب ها : #قانون #مجازات #عمومی #معلولیت #افراد #دارای #مشروط

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : صدور پایان کار مشروط به دسترس‌پذیر کردن ساختمان‌‌ها برای معلولان شد