0

تاریخ انتشار : یکشنبه 03 دی 1396 - ساعت : 10:18

کد مطلب: 220332 چاپ به اشتراگ گذاشتن

روسیه در نزدیکی شبه جزیره کره سامانه اس-۴۰۰ مستقر کرد

مازندمجلس: فرماندهی دفاع هوایی روسیه در ولادیووستوک واقع در شرق دور این کشور تسلیحات خود را با آتشبارهای اس-۴۰۰ ارتقا داده که این اقدام در بحبوحه تنش در شبه جزیره کره به دلیل فعالیت‌های اتمی و موشکی کره شمالی صورت گرفته است.

مازندمجلس:

به نقل از خبرگزاری راشاتودی، این اقدام از سوی ارتش روسیه در بحبوحه بحران موجود در کره شمالی صورت گرفته چون ولادیووستوک با مرز کره شمالی تنها ۱۳۰ کیلومتر فاصله دارد.
لشکر ۱۵۳۳ ارتش روسیه پیشتر سه سیستم اس-۳۰۰ داشت اما آتشبارهای اس-۴۰۰ را در سال جاری میلادی دریافت کرده است. برد این آتشبارها ۶۰۰ کیلومتر است درحالیکه برد موشک‌های اس-۳۰۰ تنها ۴۰۰ کیلومتر اعلام شده است و اس-۴۰۰ می‌تواند اهداف را به خوبی رهگیری کند.
فرماندهی این لشکر پس از مراسم استقرار اس-۴۰۰ها در ولادیووستوک به خبرنگاران گفت، نیروهای دفاعی روسیه اوایل سال جاری میلادی طرز استفاده از آنها را آموختند.
این لشکر بخشی از فرماندهی دفاع هوایی روسیه در منطقه نظامی شرق این کشور است. این آتشبارهای جدید ظرفیت‌های نظامی روسیه را برای نظارت بر حریم هوایی منطقه و آمادگی برای عملیات تقویت می‌کند.
این اقدام از سوی روسیه در بحبوحه افزایش تنش‌ها بر سر آزمایش‌های موشکی و اتمی کره شمالی و همچنین لفاظی‌های پیونگ یانگ و واشنگتن صورت گرفته است.
روسیه و چین که هر دو مرز مشترک با کره شمالی دارند، در صورت بروز جنگ از تبعات آن لطمه خواهند دید. به همین دلیل، از آمریکا می‌خواهند تا با پیونگ یانگ برای یافتن راه حلی مناسب وارد مذاکره شود.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #روسیه #شمالی #کیلومتر #هوایی #منطقه #نظامی #پیونگ #فرماندهی #میلادی #گرفته #ولادیووستوک #اقدام #آتشبارهای #بحبوحه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : روسیه در نزدیکی شبه جزیره کره سامانه اس-۴۰۰ مستقر کرد