مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 216884 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 16 آذر 1396 -ساعت : 21:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر خارجه انگلیس دو روز دیگر در تهران /جانسون : پیام های مهمی برای ایران دارم / کارهای ایران باعث هراس می‌شوند

مازندمجلس: وزیر خارجه انگلیس روز پنجشنبه گفت که در سفرش به تهران با مقام‌های ایران درباره فعالیت‌های منطقه‌ای این کشور گفت‌وگو خواهد کرد.
مازندمجلس: روزنامه انگلیسی گاردین گزارش داده بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس پایان هفته جاری (شنبه یا یکشنبه) به تهران سفر خواهد کرد.
به گزارش نامه نیوز جانسون روز پنجشنبه در نشستی گفت که در سفرش به تهران با مقام‌های ایران درباره فعالیت‌های منطقه‌ای این کشور گفت‌وگو خواهد کرد. 
«جانسون» در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره نقش ایران در خاورمیانه گفت: «کاری که ایران در منطقه انجام می‌دهد، مسئله کاملاً جداگانه‌ای است. این مسئله، چیزی است که من در سفر به تهران آن را مطرح خواهم کرد.»
وزیر خارجه انگلیس گفت: «یکی از چیزهایی که من خواهم گفت [اقدام ایران در] تأمین موشک برای حزب‌الله و کمک به حوثی‌ها برای پرتاب موشک به سمت ریاض است. این کارها باعث ایجاد هراس می‌شوند.  اینها در بخش‌هایی از خاورمیانه وحشت ایجاد می‌کنند. اینها رفتارهایی مخرب و خطرناک هستند. این پیامی است که من ارسال خواهم کرد.»
روزنامه گاردین نوشته جانسون در این سفر ایده‌هایی هم درباره تسهیل روابط بانکی با ایران در بحبوحه کارشکنی‌های دولت آمریکا علیه برجام مطرح خواهد کرد.
گاردین نوشته وزیر خارجه انگلیس ایده‌هایی را درباره کمک بانک مرکزی انگلیس به بانک‌های این کشور برای فعالیت در داخل ایران بدون هراس از جرائم مربوط به تحریم‌های آمریکا ارائه خواهد کرد.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جانسون - انگلیس - خارجه - درباره - تهران - گاردین - خواهم - اینها - نوشته - ایده‌هایی - آمریکا - ایجاد - مسئله - روزنامه - گزارش - خاورمیانه - می‌شوند -

مطالب مرتبط با : وزیر خارجه انگلیس دو روز دیگر در تهران /جانسون : پیام های مهمی برای ایران دارم / کارهای ایران باعث هراس می‌شوند
نظر شما در مورد : وزیر خارجه انگلیس دو روز دیگر در تهران /جانسون : پیام های مهمی برای ایران دارم / کارهای ایران باعث هراس می‌شوند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها