0
استفاده معلولان از خدمات ورزشی دستگاه‌های دولتی و شهرداری‌ها رایگان شد

تاریخ انتشار : یکشنبه 03 دی 1396 - ساعت : 10:45

کد مطلب: 220341 چاپ به اشتراگ گذاشتن

با موافقت مجلس

استفاده معلولان از خدمات ورزشی دستگاه‌های دولتی و شهرداری‌ها رایگان شد

مازندمجلس: بر اساس مصوبه امروز مجلس، استفاده افراد دارای معلولیت از مراکز، تاسیسات و خدمات ورزشی دستگاه‌های دولتی و شهرداری های کشور رایگان شد.

مازندمجلس:، نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی نشست امروز یکشنبه (3 دی ماه 96) پارلمان در ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت و در ماده هشت این لایحه، مقرر کردند که استفاده این افراد از مراکز، تاسیسات و خدمات ورزشی دستگاه‌های دولتی و شهرداری های کشور رایگان است.

به علاوه براساس ماده 9 این لایحه که تصویب مجلس رسید، افراد دارای معلولیت نیازمند واجد الشرایط در سنین مختلف می‌ توانند با معرفی سازمان بهزیستی از آموزش عالی رایگان در واحدهای آموزشی تابعه وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، علوم تحقیقات و فناوری، بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دیگر دستگاه های دولتی و نیز دانشگاه آزاد اسلامی و سایر مراکز آموزش عالی غیردولتی بهره مند شوند.

همچین براساس تبصره ذیل این ماده از لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، آیین نامه اجرایی 3 ماه پس از ابلاغ این قانون توسط سازمان بهزیستی، وزارت تعاون و کار و وزارتخانه های علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی تهیه و برای تصویب به هیئت وزیران ارسال می شود.


منبع : فارس

برچسب ها : #آموزش #افراد #لایحه #معلولیت #اسلامی #دارای #رایگان #دولتی #بهزیستی #خدمات #بهداشت #دانشگاه #تصویب #مراکز #حمایت #استفاده #ورزشی #دستگاه‌های #براساس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : استفاده معلولان از خدمات ورزشی دستگاه‌های دولتی و شهرداری‌ها رایگان شد