مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 216915 -تاریخ انتشار : جمعه 17 آذر 1396 -ساعت : 09:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

قدردانی نتانیاهو از ترامپ: تو تاریخ ساز شدی

مازندمجلس: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در فایلی ویدیوئی از شهر اشغالی قدس، اعلام اخیر ترامپ و به رسمیت شناخته شدن شهر اشغالی قدس به عنوان پایتخت "اسرائیل" از سوی او را از لحاظ اهمیت برابر "بیانیه بالفور" دانست.
مازندمجلس: بنیامین نتانیاهو که در یکی از تپه‌های قدس ایستاده بود و از پشت سرش شهر قدس دیده می‌شد، تصریح کرد: "در تاریخ صهیونیسم لحظات بزرگی وجود دارد: بیانیه بالفور، تاسیس کشور، آزاد سازی قدس و اظهارات روز چهارشنبه ترامپ."به گزارش نامه نیوز نتانیاهو که روز چهارشنبه تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را تاریخی توصیف کرده بود، در این ویدئو خاطر نشان کرد: "به او گفتم: دوست من آقای رئیس جمهور، تو در آستانه تاریخ سازی هستی و او چهارشنبه تاریخ را نوشت... این لحظه، لحظه اتحاد بود و باعث خوشحالی ما؛ اعم از راستگرا و چپگرا، سکولار و متدین شد. قدس مایه خوشحالی ماست."
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، دونالد ترامپ روز چهارشنبه قدس را به عنوان پایتخت "اسرائیل" به رسمیت شناخت. این تصمیم جنجالی سیاست‌های چندین دهه گذشته آمریکا را تغییر داد و در مقابل، موجی از خشم و انزجار را در میان فلسطینیان برانگیخت و بیشتر کشورهای جهان آنرا محکوم کرده‌اند.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تاریخ - چهارشنبه - ترامپ - نتانیاهو - آمریکا - خوشحالی - جمهور - گزارش - تصمیم - دونالد -

مطالب مرتبط با : قدردانی نتانیاهو از ترامپ: تو تاریخ ساز شدی
نظر شما در مورد : قدردانی نتانیاهو از ترامپ: تو تاریخ ساز شدی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها