مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 216930 -تاریخ انتشار : جمعه 17 آذر 1396 -ساعت : 10:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پس از سفرهای دیپلماتیک به روسیه، وزیر دفاع هم عازم مسکو خواهد شد

مازندمجلس: سیاست > دولت - ایلنا نوشت: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از سفر خود در آینده‌ای نزدیک به روسیه خبر داد و تاکید کرد: برنامه‌های مفصلی در جهت تکمیل سیاست خارجی داریم که یکی از فرازهای مهم آن دپیلماسی دفاعی است.
مازندمجلس:امیر سرتیپ امیر حاتمی در رابطه برنامه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای توسعه دیپلماسی نظامی گفت: خوشبختانه در صد روزه نخست دولت دوازدهم اتفاقات بسیار خوبی در عرصه دیپلماسی دفاعی رخ داده است. در این مدت، شاهد سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به ترکیه بودیم و متقابلا رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی به ایران آمد.

وی ادامه داد: همچنین طی هفته‌های گذشته، شاهد سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران بودیم که ملاقات‌های خوبی طی این سفر میان مقام‌های دو کشور صورت گرفت. همچنین نشستی میان روسای ستاد کل نیروهای مسلح ایران، روسیه و ترکیه در سوچی برگزار شد. برنامه‌های مفصلی در جهت تکمیل سیاست خارجی داریم که یکی از فرازهای مهم آن دپیلماسی دفاعی است، من دعوت‌های قابل توجهی دارم و متقابلا نیز دعوت‌هایی را انجام داده‌ام که ان‌شاالله در اسرع وقت انجام می‌گیرد.

امیر حاتمی در پاسخ به این سوال که طی هفته‌های آینده به چه کشوری سفر خواهید کرد؟ تصریح کرد: احتمالا در آینده‌ای نزدیک به روسیه خواهیم رفت. همچنین سفر به دو، سه کشور همسایه نیز در برنامه‌ها است.

وی در پاسخ به این سوال که چه رایزنی‌هایی در گفت‌وگو با مقام‌های نظامی کشورهای مختلف در این دیدارها انجام شده است؟ خاطرنشان کرد: محور اصلی دیپلماسی دفاعی کمک به امنیت و ارتقای صلح و ثبات منطقه و دوستی میان ملت‌ها است که نیروهای مسلح و مجموعه‌های نظامی و دفاعی در این چارچوب ایفای نقش موثری را دارند. در کنار آن، مباحث مربوط به صنایع دفاعی، تبادل فناوری و محصولات صنعتی و دفاعی انجام می‌شود که بسیار با اهمیت است.

حاتمی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای حل و فصل مشکلات بازنشستگان نیروهای مسلح نیز بیان کرد: اقدامات خوبی در سال ۹۶ از سوی دولت و مجلس برای بهبود حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح انجام شد. سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای ترمیم حقوق بازنشستگان تخصیص یافته بود که در حوزه نیروهای مسلح هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از آن مبلغ آمد و به عدالت نسبی این ترمیم انجام شد. این رویه در سال ۹۷ نیز انجام می‌شود.

27214


منبع : خبرآنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نیروهای - دفاعی - روسیه - بازنشستگان - همچنین - نظامی - دیپلماسی - حاتمی - اقدامات - ترمیم - تومان - میلیارد - مقام‌های - ترکیه - پشتیبانی - وزارت - بسیار - بودیم - متقابلا - هفته‌های -

مطالب مرتبط با : پس از سفرهای دیپلماتیک به روسیه، وزیر دفاع هم عازم مسکو خواهد شد
نظر شما در مورد : پس از سفرهای دیپلماتیک به روسیه، وزیر دفاع هم عازم مسکو خواهد شد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها