مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 216933 -تاریخ انتشار : جمعه 17 آذر 1396 -ساعت : 10:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن

توافق بزرگ آمریکا با داعش

مازندمجلس: یکی از اعضای سابق گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» گفته بعد از تصرف شهر رقه به هزاران نفر از اعضای گروه تروریستی داعش به موجب توافقی که مورد حمایت دولت آمریکا بوده اجازه داده شد.
مازندمجلس: یکی از اعضای سابق گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» گفته بعد از تصرف شهر رقه به هزاران نفر از اعضای گروه تروریستی داعش به موجب توافقی که مورد حمایت دولت آمریکا بوده اجازه داده شده از این شهر خارج شوند.
به گزارش نامه نیوز طلال سیلو، از فرماندهان سابق در «نیروهای دموکرات سوریه» به رویترز گفت که بعد از بازپس‌گیری شهر رقه، تمامی اعضای بازمانده داعش سوار اتوبوس شده و از شهر خارج شدند، این در حالی است که در آن زمان گفته می‌شد نیروهای دموکراتیک سوریه، سخت مشغول مبارزه با داعش هستند.
مقام‌های آمریکایی اظهارات طلال سیلو را «نادرست و تحریف‌شده» خوانده‌اند اما یک مقام ترکیه‌ای در گفت‌وگو با رویترز اظهارات وی را تأیید کرد.
سیلو قبلاً در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته بود که به موجب این توافق کمتر از ۳۰۰ تروریست رقه را ترک کردند. با وجود این، وی روز پنجشنبه در مصاحبه با رویترز گفت که تعداد تروریست‌ها بیشتر از این رقم بوده و به هزاران نفر می‌رسیده است.
سیلو گفت یک مقام آمریکایی در دیدار با یکی از فرماندهان نیروهای دموکراتیک سوریه تواق برای خروج تروریست‌ها را تأیید کرد.منبع: فارس


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نیروهای - سوریه - رویترز - دموکراتیک - اعضای - تروریست‌ها - گفت‌وگو - تأیید - اظهارات - هزاران - آمریکا - توافق - فرماندهان - آمریکایی -

مطالب مرتبط با : توافق بزرگ آمریکا با داعش
نظر شما در مورد : توافق بزرگ آمریکا با داعش

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها