مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 216935 -تاریخ انتشار : جمعه 17 آذر 1396 -ساعت : 11:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آمریکا: در تماس فشرده با مقامات سعودی درباره یمن هستیم

مازندمجلس: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تأکید بر این‌که گزینه نظامی راه‌حل بحران یمن نیست، اعلام کرد که واشنگتن در تماس‌های فشرده با مقامات دولت عربستان سعودی درباره یمن است.
مازندمجلس: «هیدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز گذشته طی کنفرانسی مطبوعاتی در مقر این وزارتخانه در واشنگتن، از ادامه بمباران یمن توسط ائتلاف سعودی ابراز نگرانی کرد و از طرفین درگیر خواست پای میز مذاکرات بنشینند.
به گزارش نامه نیوز نائورت گفت: «ما در تماس فشرده با مقامات در عربستان سعودی هستیم... ما به‌ویژه از تشدید خشونت علیه تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌آمیز در یمن نگرانیم... معتقدیم که درگیری‌ها در یمن راه‌حل نظامی ندارد.»
دو روز پیش نیز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا از عربستان سعودی خواست فورا اجازه ورود کمک‌های انسان‌دوستانه به یمن را بدهد.
ترامپ گفت: «من به مقام‌هایی در دولت خود دستور داده‌ام با رهبران پادشاهی عربستان تماس بگیرند و اجازه ورود کامل غذا، سوخت، آب و دارو به مردم یمن که شدیدا نیازمند آن هستند، را درخواست کنند.»
به نظر می‌رسد این مواضع اخیر دولت ترامپ نشانه روشنی از نگرانی آمریکا از پیامدهای سیاست خارجی عربستان است.
رژیم سعودی در چهارم نوامبر گذشته پس از شلیک یک فروند موشک بالستیک دوربرد به سمت فرودگاه «ملک خالد» ریاض از سوی یمن، تمامی گذرگاه‌های زمینی، هوایی و دریایی با یمن را بست و این کشور جنگ‌زده را تحت محاصره کامل قرار داد.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سعودی - آمریکا - عربستان - ترامپ - خواست - نگرانی - اجازه - نائورت - فشرده - مقامات - هستیم - گذشته -

مطالب مرتبط با : آمریکا: در تماس فشرده با مقامات سعودی درباره یمن هستیم
نظر شما در مورد : آمریکا: در تماس فشرده با مقامات سعودی درباره یمن هستیم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها