مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 216941 -تاریخ انتشار : جمعه 17 آذر 1396 -ساعت : 11:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن

هشت نفر زیر برف مدفون شدند؛

ریزش بهمن در اشترانکوه لرستان روی تیم کوهنوردی/ یک جنازه تاکنون پیدا شده است

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- معاون امدادو نجات هلال احمر استان لرستان از ریزش بهمن روی تیم کوهنوردی در اشترانکوه و مدفون شدن هشت نفر زیر برف خبر داد.
مازندمجلس:

محمد محمدی در گفتت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، اظهار داشت: روز گذشته حادثه ریزش بهمن در اشترانکوه لرستان به هلال احمر اعلام شد. با اعزام تیم های امدادی به محل ریزش بهمن مشخص شد اعضای یک تیم 14 نفره کوهنوردی مشهد به همراه یک جوان الیگودرزی برای فتح قله در حال کوهنوردی بوده که یکباره گرفتار بهمن می شوند. 

وی ادامه داد: براساس اعلام اولیه اعضای گروه که در پناهگاه بوده و از مرگ نجات یافتند،هشت نفر از اعضای این تیم کوهنوردی مفقود شده بودند. 

معاون امدادو نجات هلال احمر استان لرستان افزود: صبح امروز جستجو برای یافتن افراد مفقود شده در چند نقطه کوه آغاز و تیم های کمکی به محل حادثه اعزام شدند.  در نهایت دقایقی قبل امدادگران موفق شدند جسد یکی از کوهنوردان که پسری 22 ساله( با نام فامیل عامری) بود را کشف کنند. همچنین تاکنون دو کوله پشتی کوهنورد دیگر پیدا شده اما هنوز از سرنوشت آنها خبری در دست نیست. 

محمدی تاکید کرد: جستجوها برای یافتن افراد مفقود شده ادامه دارد اما موضوع مهم این است که اعضای این تیم بدون توجه به هشدارها و هماهنگی با هلال احمر یا هیئت کوهنوردی برای صعود اقدام کرده بودند. 

 


منبع : میزان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کوهنوردی - اعضای - مفقود - لرستان - ادامه - افراد - یافتن - اعلام - تاکنون - حادثه - اشترانکوه - اعزام -

نظر شما در مورد : ریزش بهمن در اشترانکوه لرستان روی تیم کوهنوردی/ یک جنازه تاکنون پیدا شده است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها