مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 216952 -تاریخ انتشار : جمعه 17 آذر 1396 -ساعت : 12:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کلاهبرداری مدیرعامل قلابی به بهانه استخدام/ راننده تاکسی کلاهبردار حرفه ای را به دام انداخت

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- مرد میانسال که به بهانه استخدام در شرکت و پرداخت حقوق میلیونی از شهروندان کلاهبرداری می کرد، شناسایی و دستگیر شد.
مازندمجلس:

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان،ساعت 15 روز هجدهم آبان ماه ، مأموران کلانتری 168 مشیریه در حین گشت زنی متوجه درگیری راننده یک دستگاه خودرو تاکسی با فردی شدند که قصد داشت تا با یک دستگاه موتورسیکلت از محل متواری شود.

راننده تاکسی با مشاهده مأموران به آنها اعلام داشت که این شخص مبلغ یک میلیون و 600 هزار تومان از وی گرفته و اکنون قصد فرار دارد که بلافاصله مأمورتن این شخص را دستگیر کردند. فرد دستگیر شده در اظهارات اولیه به مأمورن گفت: راننده با من دوست است و این مبلغ پول را به عنوان قرض به من داده اما حالا پشیمان شده و به دروغ عنوان می کند که او را فریب دادم.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 14 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:سه روز قبل  متهم را به عنوان مسافر دربست از اسلامشهر و به مقصد ابتدای باغ فیض سوار ماشین کردم. طی مسیر این شخص مدعی شد که مدیر عامل یک شرکت است و چند شرکت زیر مجموعه  شرکتش است و یکی دفاتر نمایندگی شرکتش نیز در رباط کریم قرار دارد. این شخص در طی مسیر ، مدام با تلفن صحبت می کرد و پشت تلفن می گفت: خانم هرکس شرکت آمد و نیازمند بود ، از یک تا بیست میلیون تومان به او کمک کنید  و در ادامه صحبت هایش ، درباره معاملات میلیاردی صحبت می کر . زمانیکه سر صحبت را با وی باز کردم ، او مدعی شد که می تواند مرا به عنوان راننده شخصی اش استخدام کند اما باید قبل از آن هزینه بیمه را پرداخت  کنم تا او ماشین شرکت را به من تحویل دهد.

شاکی پرونده در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: روز گذشته با این شخص قرار ملاقات گذاشتم ؛ زمانیکه این شخص در محل قرار حاضر شد، مبلغ یک میلیون و 600 هزار تومانِ درخواستی اش را به او تحویل دادم . پس از پرداخت پول ، این شخص مدعی شد که تا دقایقی دیگر یک دستگاه خودرو پرادو را تحویل من خواهد داد. در طول زمانیکه به همراه این شخص منتظر آمدن خودرو پرادو ادعایی او بودیم ، در یک لحظه متوجه شدم که او قصد دارد تا با یک پیک موتوری از محل متواری شود که مانع کارش شدم ؛ این شخص در کمال خونسردی عنوان داشت که تا دقایقی دیگر ماشین خواهد آمد اما من مانع رفتنش شدم و در ادامه از مردم درخواست کمک کردم که با حضور مأموران در محل ، او دستگیر شد.

در بررسی سوابق متهم پرونده به نام اسماعیل .متولد 1344  که در اظهارات اولیه منکر هرگونه کلاهبرداری شده بود ،وی به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه کلاهبردرای که بارها دستگیر و روانه زندان شده ، شناسایی شد.

در ادامه تحقیقات و با شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان که دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، مشخص شد که اسماعیل  تحت عنوان مدیرعامل شرکت های بازرگانی و به بهانه استخدام افراد با حقوق ماهیانه 3 میلیون تومان همراه با بیمه و دیگر مزایا ، اقدام به کلاهبرداری از آنها کرده و به بهانه پرداخت حق بیمه از سوی متقاضیان استخدام ، مبالغی را از 500 هزار تومان تا یک میلیون و 600 هزار تومان از آنها دریافت کرده است.

سرهنگ کارآگاه رضا امیدی ، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی دقیق متهم از سوی تعدادی از شکات و مالباختگان ، متهم به ناچار لب به اعتراف گشوده و صراحتا به کلاهبرداری از این افراد اعتراف کرد.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در پایان این خبر عنوان داشت : با اعتراف صریح متهم به کلاهبرداری های مشابه ، شناسایی تعدادی دیگر از شکات و مالباختگان و به منظور شناسایی سایر شکات و مالباختگان احتمالی ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است ؛ لذا از شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان نبرد شمالی – میدان نبرد – انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه کنند.

 

 


منبع : میزان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عنوان - کلاهبرداری - پرونده - شناسایی - تهران - تومان - راننده - آگاهی - ادامه - میلیون - پایگاه - دستگیر - استخدام - مالباختگان - ماشین - تاکسی - بهانه - دستگاه - خودرو - تحویل - زمانیکه - مأموران - اعتراف - پرادو - دقایقی - همراه - افراد - خیابان - انتهای - تصویر - تعدادی - پرداخت - مدیرعامل - کارآگاهان - اولیه - اظهارات - گرفته - متواری - دستور - بازپرس - اعلام - اظهاراتش - متوجه - رسیدگی - شرکتش -

نظر شما در مورد : کلاهبرداری مدیرعامل قلابی به بهانه استخدام/ راننده تاکسی کلاهبردار حرفه ای را به دام انداخت

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها