مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1755 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 تیر 1394 -ساعت : 14:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تکنیک‌های موفقیت در انتخابات چیست؟ چگونه نامزد پیروز انتخابات شویم؟

در گفت‌وگو با مرد زبان بدن ایران مطرح شد؛

تکنیک‌های موفقیت در انتخابات چیست؟ چگونه نامزد پیروز انتخابات شویم؟

اختصاصی مازند مجلس: در عصر حاضر رعایت قواعد تبلیغات، روابط عمومی، زبان بدن و ... در موفقیت کاندیدا بسیار موثر می‌باشد چه اینکه بسیاری از نامزدهای انتخاباتی از مشاورین سیاسی و تبلیغاتی بهره برده و با شرکت در سمینارها و کلاس‌های آموزشی بر توانمندی خود می‌افزایند

اختصاصی مازند مجلس : امروز تبلیغات در حوزه سیاست از شکل سنتی آن به روشی تخصصی و نوین تبدیل شده است این مسئله تا بدانجا پیش رفته است که بسیاری از دانشگاه‌های کشور اقدام به راه‌اندازی و جذب دانشجو در رشته‌های تبلیغات و بازاریابی سیاسی نموده‌اند. سیاست‌های کلی نظام برای محدود سازی تبلیغات محیطی و کاغذی و نیز برگزاری الکترونیکی انتخابات از یک سو و مطرح شدن استانی شدن انتخابات از سویی دیگر همگی موید این مطلب‌اند که از تاثیرات قومی و منطقه‌ای ‌انتخابات کاسته و بر اثرات رسانه‌ای، فعالیت احزاب، لیست‌های انتخاباتی، تکنیک‌ها و دانش بازاریابی سیاسی افزوده شده است.

 

لذا در عصر حاضر رعایت قواعد تبلیغات، روابط عمومی، زبان بدن و ... در موفقیت کاندیدا بسیار موثر می‌باشد چه اینکه بسیاری از نامزدهای انتخاباتی از مشاورین سیاسی و تبلیغاتی بهره برده و با شرکت در سمینارها و کلاس‌های آموزشی بر توانمندی خود می‌افزایند در این راستا پایگاه خبری مازند مجلس در تکمیل خدمات رسانه‌ای و تبلیغات سیاسی خود به عنوان مرجع اخبار انتخابات مجلس شورای اسلامی از ماه‌ها قبل اقدام به رایزنی با مطرح‌ترین چهره‌های فعال در حوزه تبلیغات، بازاریابی سیاسی، فنون سخنرانی و غیره نموده است از جمله آنان دکتر «مازیار میر» می‌باشد.

 

«سید مازیار میر» دارنده دکترای مدیریت و رهبری، کارشناس ارشد بازرگانی، کارشناس مدیریت بازرگانی و کارشناس کارآفرینی وی تاکنون در مقام مشاور شرکت تعاونی کارکنان معاونت راهبردی ریاست جمهوری، مشاور مجمع عالی نخبگان، مشاور دبیرکل جبهه پیروان ولایت، مشاور اصناف و انجمن‌ها، مشاور اصحاب رسانه و .... فعالیت و همکاری داشته است.

 

مرد زبان بدن ایران پیرامون زبان بدن و نقش آن در موفقیت نامزدهای انتخابات اظهار داشت: زبان بدن، همان زبان بی‌زبانی‌ست. ارتباطات غیرکلامی یک مجموعه ابعادی‌ست که معادل ریسک هست، همان زبان بدن هست، همان تحلیل رفتارها و شخصیت شناسی هست و حتی ساختار ظاهری صورت افراد است (نوع تیپ یک تعبیری دارد ابروهای بهم پیوسته پر یک تعبیری دارد). زبان بدن افراد یک قوم و قبیله‌ای نیز باهم متفاوت است، راهکارهایی که ارائه می‌شود بر اساس مدلی‌ست که منطبق بر فکر، منطبق بر هوش هیجانی و منطبق بر ساختارهای سیاسی و رهبری نوین است. پس از مطالعه بر روی فرد و آگاهی از زبان بدن وی، توصیه‌ها و راهکارهای لازم برای نحوه برخورد، نحوه بیان، چگونگی جذب مخاطب و .... داده می‌شود که فرد موردنظر آسان‌تر و عالمانه‌تر در راستای اهداف تعیین شده می‌تواند با قدرت و اطمینان بیشتری گام بردارد.

 

لذا تاکنون 183 مقاله نوشتم که تعداد زیادی مربوط به زبان بدن می‌شود. حتی زبان بدن شخصیت‌های معروفی چون دکتر ظریف (وزیر امور خارجه)، دکتر سرافراز (رئیس صدا و سیما) دکتر فانی (وزیر آموزش و پرورش) سردار قاسم سلیمانی و حتی چهره‌هایی چون آرنولد شوازینگر (هنرپیشه) و رونی کلمن که به ایران مسافرت کرده بود نیز نوشتم.

 

بنده در مورد زبان بدن یا ارتباطات غیرکلامی نیز مطالب زیادی به رشته تحریر آوردم . بنده برای اولین بار و پس از ۱۰ سال تحقیق و مطالعه گسترده سری مقالاتی را به زیور طبع اراسته نمودم که تحت عنوان الفبای زبان بدن به زودی چاپ خواهد شد.

 

دکتر مازیار میر پیرامون اثرگذاری مهارت‌های ارتباطی و ارتباطات غیرکلامی بر روی جامعه و افکار عمومی اظهار داشت: مهارت ارتباطی از ویژگی‌های بارز یک مرد یا یک زن موفق یا همچنین یک کاندیدای موفق است. مطالعه چهره‌های تاثیرگذار جهان، مانند «استیو جابز» و یا «بیل گیتس» و در کشور خودمان مرحوم محمد حسن امین الضرب )پدر برق ایران) و یا سید محمود لاجوردی (پایه‌گذار بخش خصوصی نوین در ایران) و... با توجه به تحقیقات گسترده‌ام به این نتیجه رسیدم که این افراد از نظر ارتباطات غیرکلامی و مذاکره و …. بی‌نهایت قوی بوده‌اند، افرادی با ظاهری فوق العاده جذاب که نزدیکان آنها، برخی را آهن‌ربائی انسانی نام نهاده بودند و این انسانهای خود ساخته که از دنیایی سرشار از تنگ دستی به اوج رسیده‌اند و یکی از دلایل این امر از میان هزار دلیل، دانستن دانش ارتباطات غیر کلامی که ناخواسته با سالها سختی و مرارت بدست آمده که امروز به قوه تکنولوژی ما به سرعت آن را به دست می‌آوریم و شاید حتی سوء استفاده هم می‌کنیم، لذا ارتباطات غیرکلامی نیاز اصلی هر نامزد انتخابات می‌باشد.

 

نامزدهای محترم به منظور شرکت در سمینارهای تخصصی پایگاه خبری مازند مجلس می‌توانند با شماره 0113111894 تماس حاصل نمایند.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زبان بدن - دکتر مازیار میر -

نظرات کاربران در مورد : تکنیک‌های موفقیت در انتخابات چیست؟ چگونه نامزد پیروز انتخابات شویم؟
  • محسن هاشمیانپاسخ0سه شنبه 26 بهمن 1395

    سلام و درود بسیار مطلب مفیدی بود لطفا بازهم با آقای دکتر میر مصاحبه هایی ترتیب دهید و دلایل شکست نامزدهای انتخاباتی را بیشتر مورد تحلیل و بررسی قرار دهید بسیار متشکرم

نظر شما در مورد : تکنیک‌های موفقیت در انتخابات چیست؟ چگونه نامزد پیروز انتخابات شویم؟

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها