تاریخ انتشار : شنبه 16 دی 1396 - ساعت : 17:12

کد مطلب: 222631 چاپ به اشتراگ گذاشتن

موسسه آی‌آی‌اف اعلام کرد؛

سطح بدهی جهانی در ربع سوم ۲۰۱۷ رکورد زد

مازندمجلس: موسسه فایننس بین‌المللی (آی‌آی‌اف) اعلام کرد که سطح بدهی جهانی در ربع سوم به رکورد ۲۳۳ تریلیون دلار رسیده است.

مازندمجلس:به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، موسسه موسسه فایننس بین‌المللی (آی‌آی‌اف) اعلام کرد که سطح بدهی جهانی در ربع سوم به رکورد ۲۳۳ تریلیون دلار رسیده است اما رشد قدرتمند اقتصادهای جهان به این معنی است که نسبت بدهی بر تولید ناخالص ملی، درحال کاهش است.

این سازمان صنعت فایننس که مرکز آن در واشنگتن دی‌سی قرار دارد اعلام کرد، درحالی که کل بدهی جهانی در ربع سوم ۲۰۱۷، نسبت به سال قبل آن، ۱۶ تریلیون دلار افزایش یافته است، نسبت بدهی به تولید ناخالص ملی جهان، با رشد خوب اقتصاد جهانی، برای چهارمین ربع سال متوالی کاهش یافت.

در این بیانیه کل بدهی و وام‌های خانوارها، دولت‌ها و بخش‌های مالی و غیر مالی، در نظر گرفته شده است.

هرچند چین، که بزرگترین سهم بدهی را در بازارهای درحال ظهور جهان به خود اختصاص داده است، در ربع سوم با کند شدن روند تجمع بدهی خود روبرو شد. در سال گذشته بدهی چین با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۹۴ درصد تولید ناخالص ملی این کشور رسید. در مقایسه در بازه ۲۰۱۲-۲۰۱۶ بدهی چین سالیانه به طور متوسط ۱.۷ درصدرشد می‌کرد.

هرچند آی‌آی‌اف در مورد موعد بازپرداخت‌های سنگین بازارهای درحال ظهور، هشدار داد و اشاره کرد که ۱.۵ تریلیون اوراق و وام‌هایی با سررسید هم‌زمان، تا پایان ۲۰۱۸ باید پرداخت شوند. چین، روسیه، کره و برزیل امسال جدول زمان‌بندی فشرده‌ای برای بازپرداخت‌های دلاری خواهند داشت.


منبع : مهر

برچسب ها : #جهانی #تولید #ناخالص #درحال #موسسه #تریلیون #اعلام #آی‌آی‌اف #بازارهای #بازپرداخت‌های #هرچند #افزایش #فایننس #رکورد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سطح بدهی جهانی در ربع سوم ۲۰۱۷ رکورد زد


X https://sport45.site/