ترامپ خروج از برجام را اعلام نخواهد کرد/ایران رویکرد جدیدی را طراحی کند

تاریخ انتشار : جمعه 22 دی 1396 - ساعت : 10:00

کد مطلب: 223708 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تکرار/ منوچهر متکی :

ترامپ خروج از برجام را اعلام نخواهد کرد/ایران رویکرد جدیدی را طراحی کند

مازندمجلس: متکی با بیان اینکه ترامپ جمعه خروج از برجام را اعلام نمی‌کند،گفت:شرایط کنونی به ضرر ما ادامه خواهد یافت، البته آمریکا به همین حد بسنده نکرده و با اروپا رایزنی درباره پروتکل‌های الحاقی به برجام را آغاز کرده و درصدد است آن را به مطالبه عمومی تبدیل کند.

مازندمجلس:منوچهر متکی وزیر پیشین امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس درباره تصمیم فردا (جمعه) ترامپ درخصوص برجام معتقد است که رفتار کنونی آمریکا در قبال برجام بهترین گزینه برای آنهاست.

وی در این باره عنوان کرد: زیرا آمریکا بهایی برای خروج از برجام نمی پردازد، اروپایی ها را از کار اقتصادی جدی و همکاری بانکی با ایران باز می دارد، به چین و روسیه برای محدودسازی روابط با ایران فشار وارد می کند و دراین میان تنها جمهوری اسلامی است که بر پایبندی یکسویه به تعهداتش در برجام باقی می ماند و بصورت تکراری مسئولان ذیربط مصاحبه می کنند که اگر آمریکا از برجام خارج شود ما تصمیمات لازم را اتخاذ کردیم.

متکی با ذکر این نکته که آمریکا روز جمعه خروج از برجام را اعلام نخواهد کرد، اظهار داشت:شرایط کنونی به ضرر ما ادامه خواهد یافت، البته آمریکایی ها به همین حد بسنده نخواهد کرد و در ادامه سیاست تهاجمی خود از هم اینک با اروپایی ها رایزنی درخصوص پروتکل های الحاقی به برجام را آغاز کرده اند و در نظر دارند آن را به یک مطالبه عمومی تبدیل کنند.

وزیر خارجه پیشین کشورمان اضافه کرد: به اعتقاد من، جمهوری اسلامی رویکرد جدیدی رابرای برون رفت از شرایط کنونی که حقوق و منافع ایران را هدف قرار داده است باید طراحی کند.

وی خاطرنشان کرد: ادامه وضعیت کنونی قدرت چانه زنی ١+٥ را در برابر جمهوری اسلامی افزایش داده و باعث تحمیل تنگناهای بیشتر علیه ما می شود.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور آمریکا روز جمعه قرار است یکبار دیگر درباره تمدید معافیت‌های تحریمی ایران تصمیم‌گیری کند.

ترامپ اواسط ماه ژانویه با دو ضر‌ب‌الاجل روبرو است و یکی از آنها گزارش درباره پایبندی ایران به مفاد برجام و دیگری تمدید معافیت‌های تحریمی برای ایران است که عدم تمدید این معافیت‌های تحریمی به مفهوم خروج آمریکا از برجام است.


منبع : فارس

برچسب ها : #برجام #آمریکا #کنونی #ترامپ #جمهوری #ادامه #نخواهد #تحریمی #معافیت‌های #اسلامی #تمدید #درباره #اروپایی #گزارش #شرایط #پایبندی #درخصوص #جدیدی #رویکرد #اعلام #گفت‌وگو #طراحی #پیشین #سیاست #کشورمان #خارجه #منوچهر

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ترامپ خروج از برجام را اعلام نخواهد کرد/ایران رویکرد جدیدی را طراحی کند


X https://sport45.site/