باید به سمت گفتمان‌سازی حرکت کنیم/ فساد زاییده سیستم ناکارآمد است/ خداحافظی با مدیران ناکارآمد

تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 دی 1396 - ساعت : 18:20

کد مطلب: 225077 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شاعری در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه عنوان کرد

باید به سمت گفتمان‌سازی حرکت کنیم/ فساد زاییده سیستم ناکارآمد است/ خداحافظی با مدیران ناکارآمد

اختصاصی مازندمجلس: صبح امروز نشست هم‌اندیشی علی‌محمد شاعری نماینده حوزه بهشهر، نکا و گلوگاه با اصحاب رسانه در محل دفتر مجمع نمایندگان مازندران برگزار شد

اختصاصی مازندمجلس: شاعری در آغاز نشست علاوه بر اشاره به جایگاه رسانه ها در پیشرفت و توسعه کشور افزود: ضرورت دارد همگی بیش از گذشته کنار یکدیگر باشیم تا بتوانیم از چالش ها عبور کنیم. وی افزود: وظیفه داریم تا با تصویب قوانین کارآمد، نظارت بر قوانین و پیگیری مطالبات مردم نقش خود را به خوبی ایفا کنیم تا شرمنده مردم نباشیم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در ادامه گفت: ده ماه از اجرای برنامه ششم توسعه گذشته است و مجلس در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در حال رصد این برنامه می‌باشد. شاعری با اشاره به راه برون رفت از چالش ها تصریح کرد: برای حل معضلات استان و کشور باید به سمت گفتمان سازی حرکت کنیم. برای این مهم باید چالش های اصلی استان و کشور شناسایی شده و راهبرد های مشخصی برای حل این چالش‌ها به کار گرفته شود. همچنین علل حل نشدن برخی معضلات مورد واکاوی قرار گیرد.

نماینده شرق استان مازندران با اشاره به نقش مردم و بخش خصوص در توسعه و پیشرفت عنوان کرد: در تمام تاریخ کشور‌ها را ملت‌ها ساخته‌اند. ملت‌ها در توسعه نقش اصلی را دارند. اما با این حال شاهدیم که ۹۰درصد کشور ما دولتی اداره می شود و بخش خصوصی به حاشیه رانده شده است. وی افزود: مشارکت تنها انتخابات و راهپیمایی نیست. مشارکت یعنی مردم احساس کنند در منافع کشور سهیم‌اند. متاسفانه بخش خصوصی و تعاونی‌ها به خوبی سازماندهی نشدند.

شاعری با بیان این که فساد زاییده یک سیستم ناکارآمد است، گفت: هر چه سیستم اداری کشور دولتی‌تر باشد آنجا فساد بیشتر است. زیرا سیستم‌های دولتی غیر شفاف‌اند. وی ادامه داد: به جای اصلاح سیستم اداری و درست کردن علت به دنبال مبارزه با معلول هستیم. علت فساد، بیکاری و نارضایتی مردم توسعه نیافتگی کشور است. ساختار صفر تا صد درصد دولتی نمی‌تواند به نتیجه هشت درصد رشد و توسعه برسد.

نماینده حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه مطرح کرد: امنیت سرمایه گذار باید تامین شود. در این زمینه رسانه‌ها می‌توانند نقش موثری ایفا کنند. ۱۱۷ میلیون تن تولیدات کشاورزی کشاورزی داشته‌ایم. علت موفقیت در این حوزه این است که مردم در حال انجام آن می باشند ولی در مدیریت و تنظیم بازار به علت حضور دولت ضعیف عمل کرده‌ایم

علی‌محمد شاعری با اشاره به لایحه بودجه سال 97 گفت:  300هزارمیلیارد تومان از اعتبارات این لایحه جاری بوده و 60هزار میلیارد نیز مربوط به مسائل عمرانی می باشد. بودجه جاری 10درصد افزایش یافته و بودجه عمرانی 15درصد کاهش داشته است. وی با اشاره به نقاط ضعف و قوت بودجه 97 عنوان کرد: از نقاط ضعف لایحه بودجه 97 می‌توان به افزایش هزینه های جاری، کاهش اعتبارات عمرانی و افزایش چاپ اوراق مشارکت اشاره کرد. البته بسته مستقل اشتغال و پیش‌بینی70هزار میلیارد تسهیلات کم بهره را می‌توان از نقاط قوت لایحه بودجه دانست.

وی ادامه داد: طبق لایحه بودجه در سال آینده حقوق مقامات افزایش پیدا نخواهد کرد. همچنین حقوق زیر 5میلیون تومان بین 10تا18درصد به صورت پلکانی افزایش می یابد. در عین حال مقرر شد پاداش بازنشستگی حداکثر هفت برابر حداقل مبلغ پرداختی باشد

شاعری در خصوص حذف یارانه‌ها عنوان کرد: یارانه کم درآمد‌ها حذف نمی‌شود. همچنین دریافتی مستمری بگیران افزایش می یابد.

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به وحدت رویه نمایندگان استان گفت: بین اعضای مجمع نمایندگان در بسیاری از مسائل وحدت وجود دارد و طبیعی است که در برخی مسائل نیز اختلاف نظر باشد. در بحث ایجاد مناطق آزاد در استان اکثر نماینده‌ها موافق این امر هستند و همچنین امیدواریم از ظرفیت بندر نوشهر و فریدونکنار نیز استفاده شود.

شاعری در پایان این نشست با اشاره به تغییرات مدیریتی در استان و همچنین لزوم تغییر برخی مدیران ناکارآمد عنوان کرد: مردم منتظر تغییرات جدی هستند. مدیرانی که توانایی اداره امور و انجام مسئولیت هایی که به آن‌ها سپرده شده است را ندارند، سریعا باید تعویض شوند. در زمینه های اقتصادی و اجتماعی و همچنین حوزه کشاورزی و صنعت نیاز به تقویت و یا تغییر داریم.

گزارش از سید محمدمهدی کیا

 


برچسب ها : #نماینده مجلس #بهشهر #نکا #گلوگاه #شاعری #مجلس #گفتمان سازی #مدیران ناکارآمد #تغییرات مدیریتی


باید به سمت گفتمان‌سازی حرکت کنیم/ فساد زاییده سیستم ناکارآمد است/ خداحافظی با مدیران ناکارآمد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : باید به سمت گفتمان‌سازی حرکت کنیم/ فساد زاییده سیستم ناکارآمد است/ خداحافظی با مدیران ناکارآمد


X https://sport45.site/