تاریخ انتشار : سه شنبه 03 بهمن 1396 - ساعت : 12:03

کد مطلب: 225996 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بازداشت اولین شاهزاده زن سعودی به اتهام اعتراض به بن سلمان‎

مازندمجلس: منابع خبری از بازداشت اولین شاهزاده زن سعودی به اتهام اعتراض به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی خبر دادند.

مازندمجلس:
به نقل از پایگاه خبری "الوطن یغرد خارج السرب"، صفحه "العهد الجدید" در شبکه اجتماعی توییتر که 500 هزار کاربر آن را دنبال می کنند، نوشت: خبرها از بازداشت شاهزاده نوف بنت عبدالله بن سعود الکبیر حکایت دارد.
العهد الجدید افزود: بازداشت شاهزاده نوف بنت عبدالله بن سعود الکبیر بعد از آن صورت گرفت که وی پس از بازداشت بندر بن عبدالله برادرش (در جریان تجمع اخیر شماری از شاهزادگان در مقابل) کاخ الحکم در شهر ریاض، مطالبی در توییتر نوشت که خشم محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را برانگیخت.
پایگاه خبری "الوطن یغرد خارج السرب" اعلام کرد که با مراجعه به صفحه شاهزاده نوف بنت عبدالله بن سعود الکبیر در توییتر متوجه شده است که این صفحه بسته شده و همه مطالبش حذف شده است و این وضعیت شک برانگیز است و درستی خبر "العهد الجدید" را تقویت می کند.
صفحه العهد الجدید همچنین به نقل از منابع ویژه نزدیک به مراکز تصمیم گیری در عربستان نوشت: بن سلمان در نشست های خود تکرار می کند که وی به بازداشت هر شاهزاده ای که مطلب یا سخنی علیه دولت یا تصمیماتش مطرح کند، ادامه خواهد داد؛ حتی اگر این شاهزاده زن یا سالخورده باشد.
العهد الجدید اوایل ماه ژانویه جاری فاش کرده بود: بندر بن عبدالله بن سعود الکبیر همان شاهزاده ای بود که تجمع شماری از شاهزادگان در مقابل کاخ الحکم را رهبری کرد. همه این شاهزادگان همان روز بازداشت شدند.
درحالی که دولت سعودی علت بازداشت این شاهزادگان را اعتراض آنها به دستور شاه سعودی برای توقف پرداخت قبوض آب و برق شاهزادگان اعلام کرد؛ "مجتهد" فعال توئیتری و افشاگر اسرار خاندان سعودی در صحفه خود در توییتر علت واقعی بازداشت آنها را فاش کرد.
مجتهد که بیش از دو میلیون کاربر وی را دنبال می کنند، نوشت: علت واقعی بازداشت شاهزادگان این است که بن سلمان احساس ترس می کند و نگران است که در داخل خاندان حاکم سعودی علیه وی شورش شود.
مجتهد افزود: این شاهزادگان جلوی کاخ الحکم تجمع کردند و به بازداشت شاهزادگان نزدیک و خویشاوند خود و ناپدید شدن محمد بن نایف معترض بودند؛ نه قبوض آب و برق.  
مجتهد نوشت: محمد بن سلمان درک کرد که این اقدام سرآغاز شورش در درون خاندان حاکم است لذا بهانه ای را سرهم کرد تا مردم خوششان بیاید و به رسانه هایش دستور داد تا این دروغ (اعتراض شاهزادگان به خاطر قبوض) را منتشر کنند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #بازداشت #شاهزادگان #شاهزاده #سعودی #الجدید #العهد #عبدالله #سلمان #الکبیر #توییتر #الحکم #خاندان #مجتهد #اعتراض #دستور #نزدیک #کاربر #الوطن #واقعی #اعلام #دنبال #شماری #السرب #مقابل #پایگاه #افزود

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بازداشت اولین شاهزاده زن سعودی به اتهام اعتراض به بن سلمان‎


X https://sport45.site/