تاریخ انتشار : سه شنبه 03 بهمن 1396 - ساعت : 19:49

کد مطلب: 226066 چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر علوم تاکید کرد: نقاط ضعف دانشگاه‌ها را باید ریشه‌ای حل کنیم

مازندمجلس: وزیر علوم تاکید کرد که باید نقاط ضعف دانشگاه‌ها را ریشه‌ای حل کنیم.

مازندمجلس: منصور غلامی در نشست هم‌اندیشی با قائم مقام و برخی مسئولان وزارتخانه با رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها و معاونان نهاد تاکید کرد: هم اکنون هماهنگی و هم‌افزایی مناسبی میان روسای دانشگاه‌ها و روسای دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری وجود دارد که این موضوع به مدبریت و اداره بهتر دانشگاه‌ها کمک می‌کند.
به گزراش نامه نیوز، وزیر علوم با اشاره به نقش مهم دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در رشد فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان گفت: همه ما مسئولان باید به توسعه مشارکت دانشجویان در تشکل‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی و کانون‌های فرهنگی کمک کنیم چراکه این موضوع به کاهش آسیب‌های اجتماعی در محیط دانشگاه‌ها کمک می کند.
غلامی با اشاره به برخی انتقادات به فضای دانشگاه‌ها گفت: براساس پژوهش‌های علمی انجام شده، سطح دینداری و میزان اعتقاد به ارزش‌ها و هنجارهای دینی و ملی در سطح مطلوبی قرار دارد و اگر انتقادی مطرح می‌شود عمدتاً مبتنی بر یک رویکرد آرمانگرایی است و برخی همه واقعیت‌های موجود از جمله بخش مثبت و مطلوب فضای دانشگاه‌ها را نادیده می‌گیرند.
وزیر علوم تصریح کرد: باید نقاط ضعف موجود در دانشگاه‌ها را با مطالعه شناسایی و به صورت ریشه‌ای حل کنیم و امکانات و ظرفیت‌ها را مبتنی بر یک برنامه ریزی علمی، دقیق و جامع برای حل مشکلات به کار گیریم.
در ادامه این نشست، حجت السلام و المسلمین محمدیان، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز در سخنانی اظهار کرد: بخش عمده افتخارات کشور امروزه به دستاوردهای حوزه علم و فناوری مرتبط است و این موضوع نشان‌دهنده اهمیت فعالیت مسئولان وزارت علوم برای هدایت علم و فناوری کشور در مسیر صحیح است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اظهار داشت: براساس مطالعات موجود و تحقیقات میدانی، سطح دینداری در جمع دانشگاهیان قطعاً از متوسط جامعه بالاتر است و اکثریت دانشگاهیان به انجام فرائض و شعائر دینی بویژه اقامه نماز اهتمام دارند.
وی با اشاره به طرح پژوهشی، «سیمای زندگی دانشجویی» که توسط وزارت علوم انجام شده، گفت: این طرح نشان می‌دهد دانشجویان اعتقادات دینی استواری دارند و در مناسک دینی نیز شرکت می‌کنند که باید واقعیت‌های مرتبط با چهره دین‌مدار دانشگاه را به شکلی دقیق‌تر در جامعه بازتاب دهیم.
حجت الاسلام و المسلمین محمدیان با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان گفت: مدافع ایجاد یک فضای تک‌صدایی در دانشگاه‌ها نیستیم و دانشجویان معتقد به دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران با هر گرایش و تفکر سیاسی می‌توانند در دانشگاه فعالیت کنند. هر چند که دانشگاه‌ها نباید محملی برای فعالیت جریان‌های ضدانقلاب باشند.
در ادامه این نشست، سایر اعضای حاضر در جلسه دیدگاه‌های خود را در مورد همکاری‌های مشترک بیان کردند.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #دانشگاه‌ها #رهبری #دانشجویان #نمایندگی #اشاره #اجتماعی #فعالیت #موجود #مسئولان #فرهنگی #موضوع #فناوری #اظهار #محمدیان #مرتبط #دارند #جامعه #وزارت #دانشگاهیان #دانشگاه #المسلمین #براساس #دفاتر #روسای #غلامی #ریشه‌ای #فعالیت‌های #دانشجویی #واقعیت‌های #مبتنی #دینداری #تاکید #ادامه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : وزیر علوم تاکید کرد: نقاط ضعف دانشگاه‌ها را باید ریشه‌ای حل کنیم


X https://sport45.site/