تاریخ انتشار : چهار شنبه 04 بهمن 1396 - ساعت : 10:48

کد مطلب: 226169 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تکالیف لاریجانی به کمیسیون برنامه و بودجه درباره تفریغ بودجه ۹۵

مازندمجلس: پس از قرائت گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۵ توسط رییس دیوان محاسبات، علی لاریجانی این گزارش را به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارائه داد و برای این کمیسیون وظایفی را تعیین کرد.

مازندمجلس: علی لاریجانی در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی پس از قرائت گزارش تفریغ بودجه سال ۹۵ توسط عادل آذر رییس دیوان محاسبات کشور ضمن تشکر از ارائه این گزارش گفت: این گزارش را به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارائه می‌دهم و کمیسیون‌های فرعی نیز به موقع نظراتشان را اعلام کنند تا بررسی‌ها به موقع انجام و گزارش نهایی توسط کمیسیون برنامه و بودجه به مجلس اعلام شود.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان متذکر شد: باید این گزارش به ویژه بخش مربوط به نفت و مبالغ مربوط به شرکت ملی گاز، پتروشیمی، پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی که اعلام شد ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد را به خزانه واریز نکرده‌اند، توسط کمیسیون برنامه و بودجه پیگیری شود که چرا این مبلغ به موقع پرداخت نشده است.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخش دیگری از گزارش دیوان محاسبات که به فروش نرفتن بخشی از اوراق مشارکت را مورد توجه قرار داده بود، گفت: دولت و مجلس باید توجه داشته باشند که کاربرد این اوراق در موارد خاص است نه اینکه ما فروش اوراق در بودجه زیاد کنیم.
لاریجانی در بخش دیگری از گزارش تفریغ بودجه ۹۵، در بخش صندوق نواوری و شکوفایی گفت: کمیسیون مربوطه باید رسیدگی کند که اگر اشکال قانونی در این بخش وجود دارد، اشکال رفع شود و حتما معاونت فناوری ملزم به حل این مشکل شود چراکه روح قانون روشن است.
وی ادامه داد: تسهیلات باید آسانتر در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار بگیرد و نباید در بانک‌ها حبس و از سودش استفاده شود. پیشنهادات گزارش تفریغ بودجه ۹۵ پیشنهادات خوبی است که در کمیسیون برنامه باید به آنها توجه شود.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #گزارش #بودجه #کمیسیون #برنامه #تفریغ #لاریجانی #اعلام #اوراق #اسلامی #شورای #دیگری #اشکال #پیشنهادات #دیوان #محاسبات #ارائه #مربوط

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تکالیف لاریجانی به کمیسیون برنامه و بودجه درباره تفریغ بودجه ۹۵


X https://sport45.site/