تاریخ انتشار : پنج شنبه 05 بهمن 1396 - ساعت : 08:05

کد مطلب: 226289 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سعد الحریری: خواستار بهترین رابطه با ایران هستیم /روابطم با عربستان در بهترین حالت است

مازندمجلس: نخست‌ وزیر لبنان در نشستی در حاشیه اجلاس «داووس» گفت که کشورش خواستار «بهترین رابطه با ایران» است.

مازندمجلس: نخست‌ وزیر لبنان در نشستی که در حاشیه اجلاس جهانی اقتصاد در «داووس» توسط «سی‌ان‌بی‌سی» برگزار شده بود، اعلام کرد که کشورش خواستار «بهترین رابطه با ایران» است.
به گزارش نامه نیوز «سعد الحریری» که چندی پیش استعفایش در عربستان سعودی جنجال برانگیز شد و بسیاری آن را تحت فشار ریاض دانستند، گفت: روابطم با عربستان سعودی در بهترین حالت است. دلیلی که باعت شد من از استعفایم صرفنظر کنم این بود که گروه های لبنانی بر سیاست پرهیز از مداخله در منازعات منطقه ای توافق کردند.
در حالی که بسیاری عربستان سعودی را به دلیل تحمیل جنگ بر مردم یمن مسئول اصلی بحران یمن می دانند، الحریری در عین حال خواستار توقف آنچه دخالت ایران در یمن نامید، شد و گفت که این مساله باب گفتگو را در منطقه بازخواهد کرد.
الحریری درباره تحولات فلسطین و قدس هم با بیان اینکه موضع ما درباره قدس روشن است، افزود: همه دنیا می داند که این شهر پایتخت اسرائیل نیست اما اینکه آمریکا تصمیم بگیرد قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل قرار دهد ضرورتا اقدام درستی نیست. تنها راه این است که اسرائیل با فلسطینیان صلح کند اما دولت کنونی در اسرائیل به دنبال صلح نیست. 
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #الحریری #بهترین #اسرائیل #عربستان #سعودی #خواستار #اینکه #پایتخت #درباره #منطقه #رابطه #بسیاری #روابطم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سعد الحریری: خواستار بهترین رابطه با ایران هستیم /روابطم با عربستان در بهترین حالت است