تاریخ انتشار : جمعه 06 بهمن 1396 - ساعت : 10:09

کد مطلب: 226467 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رهبر انقلاب : چرا برخی جوانان تسخیرکننده لانه جاسوسی، بعداً از آمریکا عذرخواهی کردند؟/ این ناشی از کم‌عمق بودنِ انگیزه است/ جوانی که دنبال وظیفه می رود، می فهمد چه‌کار دارد می کند

مازندمجلس: رهبر انقلاب اسلامی در بیست و ششم دی‌ماه 1396 در دیدار خانواده شهید ییلاقی بیاناتی داشتند که بخشی از آن برای اولین بار منتشر شده است.

مازندمجلس: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار فرمودند:  جوان نسل اوّل، کسانی بودند که از روی احساسات، از روی هیجان [کار کردند]؛ احساسات بود، احساسات خوبی هم بود و همان احساسات کار کرد، یعنی یک نظام کهن را سرنگون کرد و اسلام را رو آورد.
ایشان افزودند: این را ما کوچک نمیگیریم، امّا غالباً دانه‌دانه‌ی افراد ــ نمیگویم همه ــ از روی احساسات لانه‌ جاسوسی را آن روز رفتند و با شجاعت تمام گرفتند، امّا بعداً رفتند با آمریکایی‌ها صحبت کردند و عذرخواهی کردند.
ایشان ادامه دادند: این ناشی از چیست؟ ناشی از کم‌عمق بودنِ آن انگیزه است. آن انگیزه متّکی به یک زیرساخت محکم نبود؛ انگیزه بود، امّا زیرساختش محکم نبود.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: جوان‌های امروز ــ [هرچند] بعضی [از آنها] هستند که بی‌خیال در خیابان راه میروند؛ زمان جنگ هم بودند، نه اینکه نبودند ــ امّا آن [جوانی] که دنبال وظیفه میرود، میفهمد چه‌کار دارد میکند.
ایشان یادآور شدند: یک نمونه‌اش همین حججی است و صدها نمونه، بلکه هزارها نمونه از این قبیل وجود دارد.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #احساسات #انگیزه #چه‌کار #وظیفه #جاسوسی #رفتند #نمونه #دنبال #جوانی #عذرخواهی #کم‌عمق #بودنِ #انقلاب #بعداً

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رهبر انقلاب : چرا برخی جوانان تسخیرکننده لانه جاسوسی، بعداً از آمریکا عذرخواهی کردند؟/ این ناشی از کم‌عمق بودنِ انگیزه است/ جوانی که دنبال وظیفه می رود، می فهمد چه‌کار دارد می کند


X https://sport45.site/