تاریخ انتشار : یکشنبه 08 بهمن 1396 - ساعت : 17:56

کد مطلب: 226952 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو: خاموشی‌ها تا غروب رفع می‌شود/ آماده باش پدافند غیرعامل وزارت نیرو تا زمان اعلام وضعیت زرد

مازندمجلس: مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو گفت: در تهران کمتر از یک درصد و در گیلان و البزر هر کدام کمتر از یک درصد خاموشی داریم که تا غروب رفع می‌شود.

مازندمجلس: میثم جعفرزاده درباره آخرین وضعیت آب و برق کل کشور با توجه به بارش برف و برودت هوا اظهار داشت: از یک هفته گذشته به همه شرکت‌های استانی که اعلام شده بود وضعیت جوی نامناسب خواهند داشت، آماده‌باش داده بودیم که در این بین شهر تهران، شهرستان‌های تهران، البرز، گیلان و قزوین بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته‌اند.
وی افزود: در حال حاضر در تهران کمتر از نیم درصد مشترکین قطعی برق دارند و 200 تیم عملیاتی در شهر تهران حضور دارند و به صورت موردی که بیشتر موارد نیز در شمال غرب تهران است، در حال رفع خاموشی ها هستند، اما مشکل مهم ما وضعیت راه ها است که شرایط خاصی داشته و مسدود هستند، اگر با کمک راهداری موانع برطرف شود انتظار داریم که شرایط تا غروب نرمال شود.
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو تصریح کرد: قطعی برق تهران بیشتر به دلیل شکستن درختان و افتادن آنها روی خطوط فشار متوسط و ضعیف بوده که باعث وضعیت لکه ای خاموشی در برخی نقاط بخصوص شمال غرب تهران شد.
وی بیان کرد: ممکن است مشترکان موردی گزارشاتی داشته باشند اما به لحاظ شبکه‌ای مشکلی نداریم و سامانه 121 و 122 نیز فعال است.
جعفرزاده این نکته را یادآور شد که با توجه به پیشگیری‌های که از چندسال گذشته در شبکه توزیع برق تهران داشتیم 7 هزار کیلومتر خطوط خودنگهدار را جایگزین کردیم که باعث شد  در این خطوط اتفاق خاصی نداشته باشیم.
وی  همچنین گفت: در استان گیلان و البرز هرکدام کمتر از یک درصد خاموشی داریم.
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پیش بینی می‌شود امشب یخبندان داشته باشیم وضعیت پست‌ها و ترانس‌ها رصد می‌شود و پایش کلی داریم.
وی درباره وضعیت آب در نقاط مختلف کشور نیز گفت: وضعیت چاه‌ها، تلمبه خانه‌ها و تصفیه خانه‌ها به صورت آنلاین رصد می‌شود تا زمانی که وضعیت زرد اعلام نشود و آرامشی را در حوزه بحران نداشته باشیم، آمادگی‌مان را حفظ خواهیم کرد.
جعفرزاده درباره از مدار خارج شدن برخی چاه‌های آب سطح استان تهران نیز توضیح داد: منابع تامین آب از یک جا نیست وقتی یک چاه از مدار خارج می‌شود ما دو سه مرحله منابع جایگزین برای تامین آب مثل خطوط انتقال، تصفیه خانه‌ها و چاه‌ها را داریم و این قابلیت را داریم که مانور خطوط انتقال آب داشته باشیم.
وی افزود: در حال حاضر مشکل برق چاه‌های آبی که از مدار خارج شده بودند،  برطرف شده و شرایط نرمال است، ضمن اینکه حتی اگر شرایط بی‌برقی هم  بر چاه‌ها حاکم بود، مشکلی نداشتیم و از منابع دیگر آب تامین می‌شد.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #تهران #وضعیت #داریم #باشیم #وزارت #بحران #پدافند #شرایط #منابع #تامین #مدیریت #خانه‌ها #چاه‌ها #خاموشی #درباره #بیشتر #جعفرزاده #اعلام #گذشته #اینکه #انتقال #تصفیه #استان #چاه‌های #نداشته #برطرف #افزود #موردی #گیلان #نرمال #دارند #جایگزین #مشکلی #البرز

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو: خاموشی‌ها تا غروب رفع می‌شود/ آماده باش پدافند غیرعامل وزارت نیرو تا زمان اعلام وضعیت زرد


X https://sport45.site/