0
تلفیق ۲ گزارش برای نهایی کردن پرونده تحصیلی حسین فریدون در مجلس

تاریخ انتشار : دوشنبه 09 بهمن 1396 - ساعت : 13:02

کد مطلب: 227078 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ابطحی به فارس خبر داد

تلفیق ۲ گزارش برای نهایی کردن پرونده تحصیلی حسین فریدون در مجلس

مازندمجلس: عضو کمیته بررسی مدرک تحصیلی برادر حسن روحانی گفت که قرار است رئیس کمیسیون آموزش متنی را با تلفیق ۲ گزارش جداگانه اعضای کمیته تهیه کرده و اعضا آن را امضا کنند.

مازندمجلس:سیدمحمدجواد ابطحی عضو کمیته بررسی مدرک تحصیلی حسین فریدون دستیار ویژه سابق و برادر حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور آخرین وضعیت گزارش این کمیته  را اعلام کرد. 

وی گفت: قرار شده است خود آقای محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شد متنی را با تلفیق دو گزارش ارائه شده از سوی بنده و آقایان محمد قمی و کارن خانلری دیگر اعضای کمیته تهیه کرده و اعضا آن را امضا کنند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گزارش کمیته در کمیسیون بررسی مدرک تحصیلی دستیار ویژه سابق آقای روحانی سپس به اعضای کمیسیون آموزش ارائه خواهد شد.

یادآور می‌شود، سه عضو کمیته مذکور در نهایت بر روی گزارش واحدی توافق نکردند و قمی و خانلری یک گزارش و ابطحی گزارش دیگری را به رئیس کمیسیون آموزش ارائه دادند.

محمد قمی رئیس کمیته بررسی مدرک برادر حسن روحانی درباره گزارش ارائه شده از سوی خود و خانلری به فارس گفته بود: چون خط فکری آقای زاهدی به خط فکری آقای ابطحی نزدیک‌تر است، عنوان کرده است که گزارش ایشان هم مورد بررسی قرار گیرد.

قمی در ادامه تصریح کرده بود: طبق نتیجه بررسی‌های ما مدرک تحصیلی آقای حسین فریدون تأیید می‌شود، چراکه یک ایراد به مدرک ایشان موضوع معدلش بود که به‌واسطه درصد جانبازی‌اش حل می‌شود و یک ایراد دیگر هم نحوه انتقالش از دانشگاه گیلان به تهران بود که آن هم چون دستیار آقای رئیس‌جمهور بوده است، مشکلی ندارد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که آیا در قانون، بندی درباره اضافه شدن به معدل جانبازان و انتقال مدیران دولتی دانشجو از شهری به شهر دیگر وجود دارد؟ گفته بود: قانون که همه جا اجرا نمی‌شود، بالاخره یک استثنائاتی هم دارد؛ چون سمت دولتی آقای فریدون مهم بوده است، پس بنابراین انتقال او از دانشگاه گیلان به دانشگاه شهید بهشتی مجاز بوده است.

اما ابطحی پیشتر در این باره به فارس اعلام کرده بود که بعد از مکاتبات و مصاحبه‌هایی که با دست‌اندرکاران دانشگاه شهید بهشتی، وزارت علوم و سازمان سنجش داشتیم و رؤیت مدارک درباره نحوه جذب حسین فریدون در رشته روابط بین‌الملل پردیس دانشگاه شهید بهشتی گزارش خود را مبنی بر تخلفات سازمان سنجش و دانشگاه شهید بهشتی در جریان پرونده تحصیلی وی تهیه و تقدیم زاهدی کرده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه روال جذب حسین فریدون، طبیعی و قانونی نبوده است از ثبت‌نام غیرقانونی، فقدان مدارک لازم و عدم تأیید از سوی گروه مربوطه در دانشگاه شهید بهشتی سخن گفته و تأکید کرده بود: از نظر من تخلف در پرونده تحصیلی حسین فریدون محرز است.


منبع : فارس

برچسب ها : #گزارش #دانشگاه #فریدون #تحصیلی #ابطحی #کمیته #بهشتی #ارائه #آموزش #شورای #درباره #اسلامی #کمیسیون #خانلری #زاهدی #پرونده #بررسی #دستیار #روحانی #تأکید #قانون #انتقال #مدارک #فراکسیون #دولتی #تلفیق #ایراد #اعضای #اعلام #برادر #ادامه #تأیید #گیلان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تلفیق ۲ گزارش برای نهایی کردن پرونده تحصیلی حسین فریدون در مجلس