مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 223725 -تاریخ انتشار : جمعه 22 دی 1396 -ساعت : 11:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مردم هدایت سپرده‌هایشان به‌سمت اشتغالزایی را به دریافت سود بیشتر ترجیح می‌دهند

حسینی‌کیا :

مردم هدایت سپرده‌هایشان به‌سمت اشتغالزایی را به دریافت سود بیشتر ترجیح می‌دهند

مازندمجلس: سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس گفت: مردم راضی‌تر بودند سود کمتری از سپرده‌هایشان در موسسات مالی دریافت کنند، اما در عوض سپرده‌ها برای اشتغال فرزندانشان به‌کار گرفته می‌شد.

مازندمجلس:حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی ، ریشه بخش عمده‌ای از بیکاری جوانان دانش‌آموخته در کشور را ناتوانی در هدایت منابع به سمت اشتغال خواند و گفت: اگر در چرخه سرمایه، تولید، فروش، سود و مالیات خللی وارد شود معضل بیکاری در کشور حل نمی‌شود همانگونه که به علت خلل‌های موجود با این مشکل امروز در کشور مواجه‌ایم.

وی افزود: علت آنکه فاصله طبقاتی در کشور روز به روز بیشتر می‌شود آن است که سرمایه‌ها به جای ورود به عرصه تولید مستقیماً به کانال سوددهی هدایت می‌شود.

حسینی‌کیا با اشاره به معضل سپرده‌های مردم در موسسات مالی و اعتباری گفت: این مشکل ناشی از انحراف این موسسات در بکارگیری سرمایه‌های جمع‌آوری شده به جای هدایت به سمت تولید به مسیر سوددهی است.

* زیاده‌خواهی موسسات مالی و اعتباری مانع از رونق تولید کشور شد

وی با اشاره به اینکه با وجود فراهم بودن زمینه ورود سپرده‌های مردم به عرصه تولید، زیاده‌خواهی موسسات مالی و اعتباری مانع از رونق تولید و به تبع آن اشتغال در کشور شد، خاطرنشان کرد: موسسات مالی و اعتباری پول‌ها را به سمت نقاطی سوق دادند که صرفا از آن توقع سوددهی داشتند از جمله موضوع مسکن.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر سرمایه‌های حاصل از سپرده‌های مردم در موسسات مالی و اعتباری در مسیر تولید به کار گرفته می‌شد دیگر موسسه‌ای نمی‌توانست بالای 20 درصد به سپرده‌گذاران سود دهد؛ البته مردم هم از آنجا که اشتغال فرزندانشان برایشان مهمتر است به سود کمتر از بابت سپرده‌هایشان راضی می‌شدند.

وی از عدم ارتباط مسئولان با مردم به عنوان یکی دیگر از عوامل نارضایتی از وضعیت اقتصادی کشور یاد کرد و بیان داشت: فقدان شفافیت اموال و دارایی‌های مسئولان کشور نیز به نارضایتی مردم دامن می‌زند.

* دولت هنوز درباره اتاق شیشه‌ای دریافتی مسئولان کاری نکرده است

حسینی‌کیا در توضیح گفت: با وجود آنکه مجلس سال گذشته و در جریان برنامه ششم توسعه موضوع اتاق شیشه‌ای برای دریافتی‌ها و دارایی‌های مسئولان را مطرح کرد اما هنوز دولت در این باره کاری نکرده است.

وی اضافه کرد: اگر مردم به صورت شفاف مطلع باشند که نمایندگان مجلس و مدیران اجرایی کشور چه میزان حقوق می‌گیرند، دیگر کسی برای نماینده شدن و یا پست گرفتن در حوزه‌های اجرایی سر و دست نمی‌شکند.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دولت در جهت‌دهی اقتصاد مناطق محروم موفق نبوده است، گفت: دولت باید در استان‌های مختلف کشور قطب‌های صنعتی ایجاد می‌کرد تا مسیر صادرات را برای مناطق مختلف هموار کند.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تولید - موسسات - اعتباری - حسینی‌کیا - هدایت - نماینده - مسئولان - سوددهی - اشاره - سپرده‌های - اشتغال - شورای - اسلامی - شیشه‌ای - دارایی‌های - نکرده - مناطق - مختلف - نارضایتی - اجرایی - موضوع - بیشتر - بیکاری - سپرده‌هایشان - سرمایه‌های - اینکه - گفت‌وگو -

مطالب مرتبط با : مردم هدایت سپرده‌هایشان به‌سمت اشتغالزایی را به دریافت سود بیشتر ترجیح می‌دهند
نظر شما در مورد : مردم هدایت سپرده‌هایشان به‌سمت اشتغالزایی را به دریافت سود بیشتر ترجیح می‌دهند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها