تاریخ انتشار : دوشنبه 09 بهمن 1396 - ساعت : 18:53

کد مطلب: 227184 چاپ به اشتراگ گذاشتن

استمرار یخبندان و برودت هوا/ جزئیات تعطیلی مدارس در استان‌ها

مازندمجلس: استمرار یخبندان و برودت هوا در استان‌های مختلف کشور علاوه بر لغزندگی راه‌های اصلی و فرعی و انسداد محورهای روستایی موجب تعطیلی مدارس در برخی شهرستان‌ها شد.

مازندمجلس: به دنبال بارش برف و سرمای هوا در استان‌های مختلف کشور مدارس برخی شهرها و شهرستان‌های کشور تعطیل اعلام‌شده است. همچنین در برخی استان‌ها فعالیت مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات با تأخیر آغاز می‌شود.
سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛ با توجه به کاهش شدید دما در نیمه شمالی کشور یخ‌زدگی در معابر عمومی و جاده‌های بین‌شهری و احتمال ریزش بهمن به سبب انباشت برف در مناطق برف‌گیر جاده‌های کوهستانی پیش‌بینی می‌شود. ازاین‌رو به شهروندان توصیه می‌شود از سفر غیرضروری خودداری کرده و در صورت لزوم از تجهیزات زمستانی و بخصوص زنجیر چرخ استفاده نمایند.
همچنین به دلیل کاهش شدید دما در غالب نقاط کشور و ماندگاری آن تا صبح چهارشنبه مدیریت در بهینه سوخت و انرژی به‌ویژه مصرف گاز جهت اجتناب از افت فشار در شبکه گازرسانی توصیه می‌شود.
لذا با توجه به افت دما به زیر صفر و عدم ذوب برف، بار برفی سنگین روی درختان موجب شکستن شاخه‌های آن‌ها می‌شود. توصیه می‌شود در اسرع وقت شهرداری‌ها و هم‌وطنان عزیز با تکان دادن درخت‌ها انباشته از برف نسبت به سبک کردن بار روی آن‌ها اقدام کنند.
داود پرهیزکار رئیس سازمان هواشناسی هم با اشاره به خاستگاه سامانه سرد و بارشی که موجب بارش نزولات آسمانی شده است، گفت: این سامانه بارشی سه‌شنبه ۹ بهمن‌ماه از سمت شرق و شمال شرق از کشور خارج می‌شود.
رئیس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: این سامانه بارشی از اروپا حرکت خود را آغاز کرده و از سمت غرب وارد کشور شده که هسته اصلی این سامانه هوای قطبی است.
 وی افزود: این سامانه بارشی از روی اقیانوس اطلس شکل می‌گیرد و هنگام ورود به ایران بیشترین انرژی را دارد، اما در زمان حرکت به سمت شرق و شمال شرق هیچ‌ منبع رطوبتی برای تغذیه آن وجود ندارد.
جزئیات تأخیر یا تعطیلی مدارس در تعدادی از استان‌های کشور در زیر می‌آید.
استان البرز
مهدی مهرور مدیرکل مدیریت بحران استان البرز در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه بر اساس تصمیم کمیته اضطرار استان پیرو بارش شدید برف و یخبندان معابر برخی مدارس در نوبت صبح و عصر فردا تعطیل است، اظهار کرد: این تصمیم برای امنیت دانش آموزان اتخاذشده است.
وی افزود: بر اساس مصوبه آخرین جلسه کمیته اضطرار به علت برودت شدید هوا و یخ‌زدگی معابر سه‌شنبه ۱۰ بهمن‌ماه تمامی مدارس پیش‌دبستانی و ابتدایی البرز در  نوبت صبح و عصر تعطیل است.
استان گلستان
به علت تداوم سرمای شدید هوا و احتمال یخبندان در این استان، فردا (سه‌شنبه 10 بهمن) همه مدارس استان گلستان در همه مقاطع و نوبت‌های صبح و بعدازظهر تعطیل خواهد بود.
بر اساس پیش‌بینی هواشناسی گلستان کمینه دمای هوا در این استان به زیر صفر می‌رسد و این کاهش دما تا آخر هفته ادامه دارد.
در حال حاضر هوای گلستان در اکثر نقاط برفی است و به علت بارندگی برف تمام مناطق کوهستانی گلستان سفیده پوش شده است.
همچنین تردد در مسیرهای کوهستانی گلستان با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.
استان گیلان
مدارس برخی از مناطق این استان به علت یخبندان شدید، برودت هوا و مشکل تردد فردا(سه‌شنبه) در دو نوبت صبح و عصر تعطیل است.
بر اساس این اطلاعیه به دلیل بارش برف، برودت هوا، یخبندان شدید و مشکل تردد، فردا سه‌شنبه ۱۰ بهمن، تمامی مدارس مناطق دیلمان، عمارلو، در دو نوبت صبح و عصر تعطیل است.
همچنین مدارس مقاطع ابتدایی و متوسطه اول مناطق لاهیجان، سیاهکل، رودبنه و مدارس مقطع ابتدایی مناطق رحمت آباد، آستانه اشرفیه و سنگر فردا در دو نوبت صبح و عصر تعطیل است.
فعالیت‌های آموزشی همه مدارس دیگر مناطق گیلان در شیفت صبح فردا به علت لغزندگی معابر با یک ساعت تأخیر آغاز می‌شود.
استان مازندران
رئیس اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش مازندران، گفت:طی هماهنگی با مدیریت بحران استانداری مازندران، مدارس برخی شهرستان‌ها و مناطق، فردا سه‌شنبه ۱۰ بهمن به دلیل سرمای زیاد، یخبندان و لغزندگی معابر تعطیل است.
محمود رضا علیزاده  افزود: مدارس مقطع ابتدایی شهرهای سوادکوه، سوادکوه شمالی، منطقه پی رجه نکا، کلیجانرستاق ناحیه ۲ ساری، امامزاده عبدا... آمل، بابلکنار، بندپی شرقی، بندپی غربی، چمستان و کجور فردا تعطیل شد.
رئیس اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش مازندران گفت: مدارس تمامی مقاطع تحصیلی مناطق هزارجریب نکا، کلاردشت، بلده، چهاردانگه، دودانگه، یانه سر بهشهر، لاریجان و هزارجریب گلوگاه تعطیل است.
علیزاده افزود: مدارس روستایی مرزن آباد و تمامی مدارس استثنایی شهرها و مناطق یاد شده نیز تعطیل شد.
روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد: در صورت هر گونه خبر جدید در خصوص تعطیلی مدارس به دلیل بارش برف و برودت هوا در اطلاعیه های بعدی اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #مدارس #تعطیل #مناطق #استان #سه‌شنبه #یخبندان #گلستان #سامانه #معابر #برودت #بارشی #افزود #تمامی #ابتدایی #عمومی #هواشناسی #همچنین #مازندران #توصیه #روابط #تأخیر #مقاطع #مدیریت #کوهستانی #تعطیلی #سرمای #کمیته #هزارجریب #اضطرار #بندپی #آموزش‌وپرورش #اداره #اطلاع‌رسانی #تصمیم #لغزندگی #اطلاعیه #سوادکوه #انرژی #گزارش #اعلام #شمالی #شهرها #استان‌های #جزئیات #استان‌ها #یخ‌زدگی #جاده‌های #اشاره #بهمن‌ماه #بحران #آن‌ها #زنجیر #احتمال #پیش‌بینی #البرز

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : استمرار یخبندان و برودت هوا/ جزئیات تعطیلی مدارس در استان‌ها


X https://sport45.site/