مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 223773 -تاریخ انتشار : جمعه 22 دی 1396 -ساعت : 19:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن

یک ژنرال نامزد انتخابات مصر می‌شود

مازندمجلس: حزب «مصر العروبه» پس از نشست هیأت عالی این حزب، «سامی عنان» رئیس سابق ستاد مشترک ارتش مصر را به عنوان نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری معرفی کرد.
مازندمجلس: «سامی بلح» دبیرکل حزب «مصر العروبه» اعلام کرد که «سامی عنان» با تصمیم هیأت عالی حزب مبنی بر نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری موافقت کرده است.
به گزارش نامه نيوز، حزب مذکور در سال 2015 توسط عنان تأسیس شده بود.
روز شنبه طرح جمع‌آوری امضا از شهروندان برای موافقت با نامزدی عنان در انتخابات آغاز می‌شود.
«لاشین ابراهیم» رئیس کمیته ملی انتخابات مصر اخیرا در یک کنفرانس خبری در قاهره گفت که مصری‌های مقیم خارج طی روزهای 16، 17 و 18 مارس (25، 26 و 27 اسفند) برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری به پای صندوق‌های رأی خواهند رفت.
ابراهیم افزود که انتخابات ریاست‌جمهوری در داخل کشور نیز طی روزهای 26 تا 28 مارس (6 تا 8 فروردین) برگزار می‌شود و در صورتی که انتخابات به دور دوم کشیده شود، این انتخابات طی روزهای 19 تا 21 آوریل (30 فروردین تا 1 اردیبهشت) در داخل کشور و 24 و 26 آوریل(4 تا 6 اردیبهشت) نیز در خارج از کشور برگزار می‌شود.
به گفته وی نتایج رسمی انتخابات روز 2 آوریل (13 فروردین) و در صورت کشیده شدن به دور دوم انتخابات اول ماه می (11 اردیبهشت) اعلام خواهد شد.
رئیس کمیته ملی انتخابات همچنین متعهد شد که این انتخابات تحت نظارت کامل دستگاه قضایی و کاملا شفاف و بی‌طرفانه برگزار شود و از مصری‌ها خواست تا در این انتخابات مشارکت داشته باشند.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات - روزهای - برگزار - ریاست‌جمهوری - اردیبهشت - آوریل - فروردین - کشیده - کمیته - اعلام - نامزدی - موافقت - ابراهیم -

مطالب مرتبط با : یک ژنرال نامزد انتخابات مصر می‌شود
نظر شما در مورد : یک ژنرال نامزد انتخابات مصر می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها