مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 224129 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1396 -ساعت : 11:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برجام قابل مذاکره و تغییر نیست/ ارائه گزارش آتش‌سوزی نفتکش ایرانی به صحن

بروجردی در جمع خبرنگاران:

برجام قابل مذاکره و تغییر نیست/ ارائه گزارش آتش‌سوزی نفتکش ایرانی به صحن

مازندمجلس: رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس درباره پیگیری‌های خانه ملت پیرامون آتش‌سوزی نفتکش ایرانی، گفت: تلاش‌ها در حال انجام است و قبل از بازگشت نمایندگان اعزامی نباید گمانه‌زنی کرد.
مازندمجلس:، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست علنی امروز خانه ملت، در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدام اخیر ترامپ در تعلیق تحریم‌ها، اظهار داشت: ترامپ اگر از درک سیاسی و بین‌المللی برخوردار باشد متوجه می‌شود که برجام یک توافق رسمی بین‌المللی امضا شده توسط اعضای دائم شورای امنیت است که از پشتوانه قطعنامه شورا نیز برخوردار است. در واقع محکم‌ترین سندی است که قابل خدشه نیست که حذف یا اضافه شود.

وی ادامه داد: آمریکا سعی می‌کند با سوء استفاده از نفوذی که در کشورهای مختلف دنیا دارد تحریم‌های جدیدی را به لحاظ حقیقی و حقوقی وضع کند که همه برخلاف مفاد برجام است البته در جمهوری اسلامی ایران هم این موضوع را به دقت رصد می‌کنیم که هیات نظارت بر برجام این مسئولیت را بر عهده دارد.

«تردیدی نیست که هر اقدامی لازم باشد، جمهوری اسلامی ایران انجام می‌دهد زیرا برجام توافق انجام شده‌ای است که نه قابل مذاکره است، نه قابل تغییر و نه قابل اضافه کردن؛ درباره مباحث موشکی هم که اظهاراتی را مطرح می‌کنند، نه داخل برجام و نه خارج برجام اشاره شده بلکه بحث موشکی و توانمندی ما تنها سلاح بازدارنده در مقابل تهدیدات دشمنان است و ما در این زمینه از پشتوانه فتوای رهبری هم برخوردار هستیم و تنها وسیله‌ برای بازدارندگی است و باید این توانمندی را داشته باشیم.»

بروجردی همچنین درباره آخرین پیگیری‌ها از نفتکش ایرانی، گفت: برومندی نایب رییس کمیسیون امنیت ملی به همراه ربیعی مسئول پیگیری‌کننده این مساله در حال حاضر در شانگهای حضور دارند، با مقامات چینی مذاکره کردند و باید تا تکمیل اطلاعات منتظر بمانیم.

«با توجه به حجم گسترده حریق بر اساس گزارش‌هایی که وجود دارد 12 تا 13 کشتی آتشخوار به منطقه اعزام شده‌اند اما حجم آتش‌سوزی به حدی زیاد است که به راحت قابل خاموش شدن نیست.»

بروجردی همچنین خاطرنشان کرد: سفیر کشورمان در پکن ار روز اول پیگیر موضوع بوده و تلاش‌های خود را انجام داده است؛ دولت و مجلس نیز نمایندگان را اعزام کردند اما نظر نهایی در مورد چگونگی وقوع اتفاق را باید تا زمان بازگشت نمایندگان اعزامی منتظر ماند و گمانه‌زنی نکرد و بعد از آن گزارش لازم را به صحن علنی مجلس هم ارائه می‌کنیم.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : برجام - بروجردی - گزارش - امنیت - مذاکره - برخوردار - اسلامی - می‌کنیم - جمهوری - اضافه - موضوع - موشکی - اعزام - نمایندگان - منتظر - همچنین - پشتوانه - توانمندی - درباره - ترامپ - آتش‌سوزی - ارائه - تغییر - خبرنگاران - نفتکش - ایرانی - بین‌المللی - اشاره - شورای - کمیسیون - توافق -

مطالب مرتبط با : برجام قابل مذاکره و تغییر نیست/ ارائه گزارش آتش‌سوزی نفتکش ایرانی به صحن
نظر شما در مورد : برجام قابل مذاکره و تغییر نیست/ ارائه گزارش آتش‌سوزی نفتکش ایرانی به صحن

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها