0

تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 بهمن 1396 - ساعت : 11:27

کد مطلب: 227613 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ترکیه برای آوارگان جنگ عفرین اردوگاه می‌سازد

مازندمجلس: ترکیه که عملیاتی را علیه کردها در شمال سوریه آغاز کرده، اعلام کرد، کمپ‌هایی برای غیر نظامیانی که در سوریه از درگیری‌ها فرار کرده‌اند، ایجاد می‌کند.

مازندمجلس:
به نقل از خبرگزاری فرانسه، آنکارا اعلام کرده است که در عملیات خود در شمال سوریه تمام تلاش خود را برای جلوگیری از هرگونه آسیب به غیر نظامیان انجام خواهد داد، با این حال گزارش‌ها از کشته شدن ده‌ها غیرنظامی حکایت دارد.
آژانس‌های بشردوستانه ترکیه اعلام کرده‌اند که کمپ‌هایی را در اطراف اعزاز و هم چنین ادلب برای غیر نظامیان آماده می‌کنند.
نیروهای مسلح ترکیه از چند روز پیش در عملیاتی منطقه عفرین در شمال سوریه را برای نابودی یگان‌های مدافع خلق مورد هدف قرار داده‌اند. ترکیه این گروه را شاخه سوری پ.ک.ک می‌داند.
در همین راستا، کرم کینیک، رئیس کمیته صلیب سرخ ترکیه اعلام کرد: ما آماده هستیم که حداکثر 50 هزار نفر از غیر نظامیان از دو شهر ادلب و اعزاز را در کمپی اسکان دهیم.
هم چنین رییس آژانس فوریت‌های آفادAFAD  ترکیه اعلام کرد: ما خود را برای بدترین سناریوها آماده می‌کنیم. هنوز مشکل است که اعلام کنیم که چه تعداد از غیر نظامیان از درگیری‌ها فرار خواهند کرد زیرا این عملیات در حال انجام است.
هم چنین نگرانی‌ها درباره اینکه با شروع عملیات ترکیه در شمال سوریه تراژدی انسانی در عفرین رخ دهد، در حال افزایش است. در طول چند روز گذشته روستاها و شهرهای اطراف عفرین تحت بمباران شدید ترکیه قرار گرفته‌اند.
بر اساس اعلام سازمان ملل شهر عفرین حدود 324 هزار جمعیت دارد که از این تعداد، 50 هزار نفر به دلیل درگیری‌ها فرار کرده‌اند.
گروه دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده که دست کم 67 غیر نظامی در عملیات ترکیه در شمال سوریه کشته شده‌اند اما ترکیه این مساله را رد می‌کند.
در حال حاضر سه کمپ در شرق اعزاز وجود دارد که در صورت افزایش آوارگان این کمپ‌ها می‌تواند افزایش یابد.
هم چنین یک مقام سازمان ملل اعلام کرد که عملیات ترکیه در شمال سوریه روند ارسال کمک‌های بشردوستانه به داخل سوریه را مختل کرده است.
وی ادامه داد: سازمان ملل با بهبود وضعیت امنیتی بلافاصله کمک رسانی‌های خود به مناطق مرزی را از سر خواهد گرفت.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #ترکیه #اعلام #سوریه #عملیات #عفرین #نظامیان #آماده #افزایش #اعزاز #درگیری‌ها #تعداد #بشردوستانه #آوارگان #کرده‌اند #اطراف

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ترکیه برای آوارگان جنگ عفرین اردوگاه می‌سازد