مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 224179 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1396 -ساعت : 14:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ظریف جان باختن پرسنل نفتکش سانچی را تسلیت گفت/ پیگیری های قانونی لازم برای علت یابی انجام خواهد شد

مازندمجلس: وزیر خارجه کشورمان در پی جان باختن پرسنل نفتکش سانچی پیامی را صادر کرد

مازندمجلس: متن پیام ایشان به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
ضایعه دردناک جان باختن شهادت گونه پرسنل نفتکش سانچی همه مردم ایران را در کنار خانواده ها و همکاران این عزیزان قهرمان عزادار ساخته است. در چندین روز گذشته همه ما ایرانیان مضطرب و چشم نگران، اخبار مربوط به فرزندان محبوس خود در نفتکش سانچی را هزاران کیلومتر دورتر از خانه خود، در میان آب های بی نهایت، دنبال کردیم؛ فرزندانی سخت کوش و گمنام که در راه تامین منافع  ایران عزیز و حضور سربلند در عرصه مبادلات جهانی، سختی های بسیاری را در تمامی سالهای گذشته و در طول خدمت فداکارانه خود به جان خریدند و اینک، در میان شعله های آتش، جاودانه شدند.
همه دست اندرکاران در کشور و همکاران من در وزارت امور خارجه و در نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در منطقه با تمام وجود برای نجات جان این دلاورمردان کوشیدند اما متاسفانه سرنوشت خط دیگری را رقم زد و ما اکنون دغدار همه این قهرمانانیم. 
وزارت امور خارجه در کنار سایر دستگاه‌های ذی‌ربط با استفاده از همه ظرفیت های خود پیگیری های قانونی لازم را برای علت یابی دقیق حادثه و استیفای حقوق ملت ایران و خانواده های داغدار به عمل خواهد آورد. 
اینجانب ضمن ابراز تالم و تاسف عمیق نسبت به جان باختن شهادت گونه پرسنل نفت کش سانچی، این ضایعه دردناک را به ملت شریف ایران، خانواده های داغدار و همکاران این عزیزان تسلیت گفته و برای آنان علو درجات و برای عزیزانشان صبر و اجر مسالت می نمایم. 
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سانچی - خانواده - باختن - خارجه - همکاران - پرسنل - نفتکش - عزیزان - داغدار - گذشته - دردناک - تسلیت - پیگیری - قانونی - شهادت -

مطالب مرتبط با : ظریف جان باختن پرسنل نفتکش سانچی را تسلیت گفت/ پیگیری های قانونی لازم برای علت یابی انجام خواهد شد
نظر شما در مورد : ظریف جان باختن پرسنل نفتکش سانچی را تسلیت گفت/ پیگیری های قانونی لازم برای علت یابی انجام خواهد شد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها