0
سقف منابع حاصل از ارزش صادرات نفتی و گازی تعیین شد

تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 بهمن 1396 - ساعت : 12:38

کد مطلب: 227636 چاپ به اشتراگ گذاشتن

با موافقت نمایندگان؛

سقف منابع حاصل از ارزش صادرات نفتی و گازی تعیین شد

مازندمجلس: نمایندگان مردم در خانه ملت سقف منابع حاصل از ارزش صادرات نفتی و گازی و خالص صادرات گاز را تعیین کردند.

مازندمجلس: نمایندگان مردم در خانه ملت سقف منابع حاصل از ارزش صادرات نفتی و گازی و خالص صادرات گاز را تعیین کردند.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی که به بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۷ اختصاص داشت، با بند ب تبصره یک این لایحه با ۱۶۸ رأی موافق، ۱۳ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۱ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

 بند ب تبصره یک بودجه سال ۹۷ عبارت است از: سقف منابع حاصل از ارزش صادرات نفت، میعانات گازی و خالص صادرات گاز مندرج در ردیف ۲۱۰۱۰۱ جدول شماره ۵ این قانون معادل نهصد و پنجاه و شش هزار و سیصد و چهارده میلیارد و چهارصد و سه میلیون (۹۵۶۳۱۴۴۰۳۰۰۰۰۰۰) ریال و منابع مربوط به ۳ درصد صادرات نفت خام و میعانات گازی برای مناطق و شهرستان های نفت خیز، گازخیز و کمتر توسعه یافته مطابق ترتیبات مندرج در بند ۳ ماده ۲۶ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۴ اسفندماه ۹۵ مندرج در ردیف ۲۱۰۱۰۹ جدول شماره ۵ این قانون پنجاه هزار و هشتصد میلیارد (۵۰۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰) ریال تعیین می شود.

گفتنی است محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در توضیح این بند و در پاسخ به اظهارات نماینده مخالف (محمدعلی ادیانی) مبنی بر حذف کسر ۵ درصد سهم فروش فرآورده های نفتی در این بند گفت: آنچه برای سرمایه گذاری در شرکت های ملی گاز و نفت از محل ۳ درصد صادرات نفت و میعانات گازی برای استان های نفت خیز در نظر گرفته شده در این بند مورد توجه است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: با توجه به اینکه عدم افزایش قیمت در لایحه لحاظ شده بنابراین موضوع کسر ۵ درصد سهم فروش فرآورده های نفتی از این بند حذف شده است.


منبع : ایلنا

برچسب ها : #صادرات #منابع #بودجه #میعانات #مندرج #قانون #لایحه #برنامه #تعیین #فرآورده #میلیارد #توسعه #پنجاه #مخالف #اسلامی #نمایندگان #تبصره #موافقت #نماینده #شماره

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سقف منابع حاصل از ارزش صادرات نفتی و گازی تعیین شد