0

تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 بهمن 1396 - ساعت : 12:40

کد مطلب: 227638 چاپ به اشتراگ گذاشتن

هشدار ترامپ به آمریکایی‌ها نسبت به تهدید هسته‌ای کره شمالی

مازندمجلس: رئیس جمهور آمریکا با "کینه توز" خواندن رهبر کره شمالی، نسبت به خطر و تهدید موشک‌های هسته‌ای پیونگ یانگ به آمریکایی‌ها هشدار داده است.

مازندمجلس:
به گزارش نامه نیوز به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در سخنانی خطاب به شهروندان آمریکایی، رهبر کره شمالی را کینه توز خطاب کرد و گفت: ادامه برنامه‌های کره شمالی در زمینه موشک‌های هسته‌ای می‌تواند خیلی زود سرزمین ما را تهدید کند.
ترامپ به مردم آمریکا وعده داد تا به تلاش خود برای جلوگیری از توسعه برنامه‌های موشکی و هسته‌ای کره شمالی ادامه دهد.
ترامپ در نخستین سخنرانی خود در کنگره آمریکا بار دیگر اظهارات تندی را علیه رهبر کره شمالی بیان کرده است تا نشان دهد تنش بین دو کشور همچنان در بالاترین سطح قرار دارد. این بر خلاف آن است که مذاکرات اخیر کره شمالی و کره جنوبی منجر به موافقت پیونگ یانگ برای شرکت در بازی‌های المپیک زمستانی شده است که قرار است ماه آینده در کره جنوبی برگزار شود.
ترامپ در ادامه گفت: رفتار بی‌پروای کره شمالی در دنبال کردن موشک‌های هسته‌ای می‌تواند خیلی زود سرزمین ما را تهدید کند. ما در یک کارزار جدی قرار داریم تا حداکثر فشار را بر کره شمالی وارد کنیم تا مانع از چنین اتفاقی شویم.
ترامپ افزود: ما باید تنها به شخصیت کینه‌توز نظام کره شمالی نگاه کنیم تا ماهیت تهدید هسته‌ای آن را درک کنیم، تهدیدی که علیه آمریکا و متحدان ماست.
البته ترامپ به این مسئله اشاره نکرده است که چگونه می‌خواهد تهدید ناشی از کره شمالی را مهار کند.
در حالی که دولت ترامپ اعلام کرده است که راهکار دیپلماتیک را برای بحران کره شمالی ترجیح می‌دهد، ولی در عین حال تهدید نموده است که همه گزینه ها از جمله حمله نظامی روی میز است.
رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی طی ماه‌های اخیر اظهارات توهین‌آمیز زیادی را علیه یکدیگر بیان کرده‌اند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #شمالی #ترامپ #تهدید #هسته‌ای #آمریکا #ادامه #اظهارات #جنوبی #سرزمین #می‌تواند #برنامه‌های #موشک‌های #جمهور

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : هشدار ترامپ به آمریکایی‌ها نسبت به تهدید هسته‌ای کره شمالی