مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 224191 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1396 -ساعت : 15:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

پیام تسلیت ظریف در پی جان باختن کارکنان نفتکش سانچی

مازندمجلس: وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی جان باختن شهادت گونه کارکنان نفتکش سانچی را تسلیت گفت.
مازندمجلس: متن پیام وزیر خارجه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
ضایعه دردناک جان باختن شهادت گونه کارکنان نفتکش سانچی همه مردم ایران را در کنار خانواده ها و همکاران این عزیزان قهرمان عزادار ساخته است. در چندین روز گذشته همه ما ایرانیان مضطرب و چشم نگران، اخبار مربوط به فرزندان محبوس خود در نفتکش سانچی را هزاران کیلومتر دورتر از خانه خود، در میان آب های بی نهایت، دنبال کردیم؛ فرزندانی سخت کوش و گمنام که در راه تامین منافع  ایران عزیز و حضور سربلند در عرصه مبادلات جهانی، سختی‌های بسیاری را در تمامی سال‌های گذشته و در طول خدمت فداکارانه خود به جان خریدند و اینک، در میان شعله‌های آتش، جاودانه شدند.
همه دست اندرکاران در کشور و همکاران من در وزارت امور خارجه و در نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در منطقه با تمام وجود برای نجات جان این دلاور مردان کوشیدند اما متاسفانه سرنوشت خط دیگری را رقم زد و ما اکنون داغدار همه این قهرمانانیم.
وزارت امور خارجه در کنار سایر دستگاه‌های ذی‌ربط با استفاده از همه ظرفیت‌های خود پیگیری‌های قانونی لازم را برای علت‌یابی دقیق حادثه و استیفای حقوق ملت ایران و خانواده‌های داغدار به عمل خواهد آورد.
اینجانب ضمن ابراز تالم و تاسف عمیق نسبت به جان باختن شهادت گونه کارکنان نفتکش سانچی، این ضایعه دردناک را به ملت شریف ایران، خانواده های داغدار و همکاران این عزیزان تسلیت گفته و برای آنان علو درجات و برای عزیزانشان صبر و اجر مسالت دارم.
محمدجواد ظریفوزیر امور خارجه


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خارجه - نفتکش - سانچی - همکاران - کارکنان - داغدار - باختن - عزیزان - وزارت - گذشته - دردناک - تسلیت - شهادت - خانواده -

مطالب مرتبط با : پیام تسلیت ظریف در پی جان باختن کارکنان نفتکش سانچی
نظر شما در مورد : پیام تسلیت ظریف در پی جان باختن کارکنان نفتکش سانچی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها