0

تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 بهمن 1396 - ساعت : 13:37

کد مطلب: 227654 چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزارت خارجه آمریکا موفقیت خود در وارد آوردن ضرر"چندین میلیارد دلاری" به روسیه را ستود

مازندمجلس: وزارت امور خارجه آمریکا "موفقیت واقعی" خود در ممانعت از صادرات نظامی روسیه را ستود و مدعی شد، مسکو "چندین میلیارد دلار" به خاطر این تحریم‌ها ضرر کرده است.

مازندمجلس:
به نقل از خبرگزاری راشاتودی، وزارت امور خارجه آمریکا تلاش‌های خود برای مجازت روسیه و هشدار به دیگر کشورها درباره پیامدهای احتمالی معامله با مسکو را تحسین کرد.
یکی از مقامات ارشد وزارت امور خارجه در یک نشست رسانه‌ای اظهار کرد: زمان و انرژی قابل توجهی را برای تعامل با شرکا، متحدان و صنایع خصوصی صرف کرده‌ایم تا درباره مفهوم بند 231 (مقابله با دشمنان آمریکا با استفاده از قانون تحریم‌ها) به آن‌ها توضیح دهیم.
این مقام ارشد ادامه داد، در پی این اقدام، توانسته‌ایم که معاملات احتمالی به ارزش چندین میلیارد دلار را از بین ببریم. وی همچنین این سیاست را یک "موفقیت واقعی" دانست و افزود: این پول واقعی و درآمدی واقعی است که در پی این اقدامات آمریکا، به روسیه نمی‌رود.
این مقام وزارت امور خارجه آمریکا که نخواست نامش فاش شود، از پاسخ به سوال خبرنگاران خبرگزاری فرانسه، وال استریت ژورنال و CNN در خصوص مقدار دقیق زیان روسیه در پی از دست رفتن قراردادها  یا اینکه این کشور چه قراردادهایی را از دست داده، طفره رفت.
وی همچنین افزود، ضرری که متوجه روسیه شده تنها در زمینه مالی نیست و می‌تواند شامل کاهش تاثیر منفی آن در امنیت داخلی آمریکا نیز باشد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آمریکا #روسیه #خارجه #وزارت #واقعی #افزود #احتمالی #همچنین #خبرگزاری #موفقیت #چندین #میلیارد #درباره

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : وزارت خارجه آمریکا موفقیت خود در وارد آوردن ضرر"چندین میلیارد دلاری" به روسیه را ستود