0

تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 بهمن 1396 - ساعت : 14:39

کد مطلب: 227662 چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتقاد یک نماینده از تعدد همراهان در بازدید نمایندگان از زندان اوین

مازندمجلس: نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید هیاتی از نمایندگان از زندان اوین، گفت که تعدد همراهان در این بازدید کج سلیقگی بود و بهتر بود نمایندگان امکان این را پیدا می‌کردند که با برخی زندانیان به طور خصوصی صحبت کنند.

مازندمجلس: محمد کاظمی اظهار کرد: ۱۱ نماینده‌ای که روز گذشته از زندان اوین بازدید کردند به دنبال این بودند که مجموعا وضعیت نگهداری بازداشتی‌های حوادث اخیر را بررسی کنند و در مورد گزارش خودکشی سینا قنبری کسب اطلاع کنند. در همین رابطه رییس سازمان زندان‌ها گزارش مبسوطی از وضعیت زندانیان و چگونگی این حادثه ارائه کرد و ما از محل اقدام به خودکشی سینا قنبری هم بازدید کردیم.
نماینده مردم ملایر در مجلس یادآور شد: مجموعا تقاضای ما این است که بازپرس با دقت بیشتری موضوع را بررسی کند اگرچه توضیحات نشان می‌داد که بحث خودکشی مطرح است ولی چون موضوع حق‌الناس است و حیات یک انسان مطرح است، بخصوص که این فرد بسیار جوان بوده امیدواریم به دقت بررسی شود البته این پرونده در یکی از شعبات بازپرسی دادسرای تهران در حال رسیدگی است.
کاظمی با اشاره به اطلاعات ارائه شده از سوی رییس سازمان زندان‌ها و برخی همراهان متوفی (سینا قنبری)،‌ گفت که این اظهارات دلالت بر خودکشی دارد.
نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درباره حضور چشمگیر ماموران به همراه نمایندگان در بازدید از زندان اوین، گفت: البته خیلی غیرمتعارف نبود ولی آنها تعداد قابل توجهی بودند و بهتر بود کسی همراه ما نباشد و یا تنها رییس سازمان زندان‌ها یا رییس زندان اوین همراه باشند. این کج سلیقگی بود، به هر حال ما امین مردم هستیم و لازم بود با برخی زندانیان به طور خصوصی صحبت کنیم. البته در حد رفع نیاز مجالی برای گفت‌وگو پیدا شد اما بهتر بود این صحبت‌ها در فضای محدودتری انجام می‌شد.
کاظمی گفت: تعداد همراهان ما در این بازدید بیشتر از نمایندگان بود و این مطلوب نبود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر چهار نفر از بازداشتی‌های حوادث اخیر در بند زندان عمومی و دو نفر در بندی هستند که هنوز بازجویی‌شان انجام نشده و مجموعا شش نفر از بازداشتی‌های حوادث اخیر از زندان اوین هستند.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #زندان #بازدید #خودکشی #گزارش #قنبری #حوادث #البته #همراه #زندان‌ها #بررسی #همراهان #نمایندگان #کاظمی #مجموعا #بازداشتی‌های #تعداد #موضوع #زندانیان #وضعیت #نماینده #ارائه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : انتقاد یک نماینده از تعدد همراهان در بازدید نمایندگان از زندان اوین