مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 224211 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1396 -ساعت : 17:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رد کلیات لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم در کمیسیون قضایی مجلس

نوروزی مطرح کرد

رد کلیات لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم در کمیسیون قضایی مجلس

مازندمجلس: سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: کلیات لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریست پس از اظهارات موافقان و مخالفان در کمیسیون قضایی رد شد.
مازندمجلس:حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: در این جلسه لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم در کمیسیون مطح شد و پس از صحبت‌های موافقان و مخالفان لایحه کلیات آن از سوی اعضای کمیسیون رد شد.

وی افزود: من این لایحه را مغایر با اصل 158 قانون اساسی می‌دانم و معتقدم به خاطر اینکه دارای ماهیت قضایی است باید توسط قوه قضاییه تنظیم شود نه وزارت اقتصاد و دارایی و حتی با طرح برای آن هم در کمیسیون مخالف بودم و البته این لایحه به خاطر مغایرت با آرمان‌های انقلاب نیز در کمیسیون رأی نیاورد.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: این لایحه ماهیت استعماری دارد به این معنا که و تروریسمی که مد نظر کشورهایی همچون آمریکا هست باید توسط ایران محکوم شود. آنها منافقین و سلطنت طلب‌ها را تروریست نمی‌دانند و در مقابل نیروهای حزب‌الله را تروریست می‌دانند.

نوروزی خاطرنشان کرد: ما مخالف تروریسم هستیم و از نظر ما محکوم است اما اگر بنا بر این باشد که ما تروریسم را محکوم کنیم و مصادیق از طرف آنها معین شود، این کار درست نیست. 

وی افزود: همچنین در جلسه امروز کلیات طرح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی نیز در کمیسیون تصویب شد و 5 ماده از آن نیز به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در مصوبه امروز در خصوص این طرح مقرر شد تا شورای سیاست‌گذاری مبارزه با پولشویی با عضویت وزرای اقتصاد، دادگستری، وزیر امور خارجه، صنعت و اطلاعات و رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان بازرسی کل کشور تشکیل شود.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کمیسیون - لایحه - قضایی - تروریسم - مبارزه - شورای - محکوم - نوروزی - اسلامی - امروز - کلیات - گفت‌وگو - سخنگوی - تروریست - پولشویی - تصویب - مخالف - اقتصاد - اعضای - افزود - قانون - ماهیت - تأمین -

نظر شما در مورد : رد کلیات لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم در کمیسیون قضایی مجلس

*

*