مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 224224 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1396 -ساعت : 18:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن

۲ اقدام مهم مجلس برای کمک به گمرک

مازندمجلس: رئیس کل گمرک ایران و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند ..
مازندمجلس: رئیس کل گمرک ایران و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند ..

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی گمرک ایران ، در این دیدار  دکتر پورابراهیمی بر حمایت مجلس از طرح‌ها و برنامه های گمرک ایران تاکید و ۲ اقدام مهم مجلس برای کمک به گمرک در سال ۱۳۹۷ را تشریح و اعلام کرد : مجلس شورای اسلامی تمامی اعتبارات پیش بینی شده برای تجهیز گمرکات به امکانات و دستگاه های پیشرفته کنترلی را بودجه سال ۱۳۹۷ تصویب می کند تا روند تجهیز گمرکات کشور در سال آینده با سرعت مناسبی پیگیری شود .

وی همچنین از تصویب لایحه اصلاح قانون امور گمرکی در مجلس خبر داد و افزود : لایحه اصلاح قانون امور گمرکی پس از تصویب در کمیسیون اقتصادی مجلس در نوبت طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است و پیش بینی می شود در صحن علنی مجلس نیز تصویب و از سال آینده اجرایی شود .

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه بر حمایت از برنامه های گمرک ایران برای توسعه سامانه های الکترونیکی و شفافیت  تاکید و با تقدیر از زحمات رئیس کل گمرک ایران بر حمایت مجلس از روند اصلاحات نظام گمرکی تاکید کرد .

فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران نیز در این دیدار از حمایت های رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پیشبرد اهداف و برنامه های گمرک تقدیر و تشکر کرد و گفت : گمرک ایران در تازه ترین اقدام "اظهار قبل از ورود کالا" را در بزرگترین گمرک کشور اجرایی کرده که اقدامی مهم و اساسی در حمایت از تولید و تسهیل و توسعه تجارت به شمار می آید .

عسگری در ادامه از برنامه گمرک برای استقرار سامانه جامع گمرکی در مناطق آزاد خبر داد و گفت : این سامانه در منطقه آزاد اروند به عنوان اولین منطقه آزاد بر اساس تفاهم نامه گمرک و سازمان منطقه آزاد پیاده سازی شده است .

 


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمایت - برنامه - گمرکی - اسلامی - تصویب - کمیسیون - اقتصادی - شورای - اقدام - سامانه - منطقه - تاکید - ادامه - توسعه - عسگری - اجرایی - تقدیر - اصلاح - گمرکات - تجهیز - آینده - لایحه - دیدار - قانون -

مطالب مرتبط با : ۲ اقدام مهم مجلس برای کمک به گمرک
نظر شما در مورد : ۲ اقدام مهم مجلس برای کمک به گمرک

*

*