0

تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 بهمن 1396 - ساعت : 15:42

کد مطلب: 227679 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون سازمان بنادر: امکان هیچ گونه دستکاری در اطلاعات وجود ندارد/ جعبه‌های سیاه هر دو کشتی پلمپ شده تحویل داده شد/ تحویل پیکرها حداکثر تا هفته آینده

مازندمجلس: معاون سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه امکان هیچ گونه دستکاری در اطلاعات در هر دو جعبه سیاه وجود ندارد، گفت: جعبه سیاه نفتکش سانچی و جعبه سیاه کشتی فله بر کریستال هر دو در زمان تحویل پلمپ شده بودند و پس از تحویل اطلاعات برای تمام ذی نفعان کپی شد.

مازندمجلس: هادی حق شناس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به زمان تحویل سه پیکری که تشخیص هویت شده‌اند، اظهار داشت: سه پیکر یافت شده حداکثر در هفته آینده تحویل ایران می‌شود.
وی همچنین درباره تعیین تکلیف نفتکش غرق شده در آب‌های شانگهای گفت: طبق کنواسیون های بین المللی شرکت نفتکش به عنوان ذی نفع اصلی و همچنین کشور چین به عنوان  کشوری که سانحه در آب های متعلق به آن رخ داده باید در خصوص اینکه کشتی چگونه از آب خارج شود به تفاهم برسند و هزینه جابه جایی کشتی را بیمه‌ها می پردازند.
معاون سازمان بنادر و دریانوردی همچنین درباره پرداخت خسارت آلودگی‌های محیط زیستی از سوی بیمه‌ها گفت: آلودگی آنچنان که در رسانه‌ها گفته شد، نبود.  
حق شناس درباره آخرین یافته‌های ربات‌ها از کشتی نفتکش اظهار داشت: یافته‌ها و اطلاعات ربات بیشتر درباره این بوده که کشتی چگونه بر کف دریا نشسته است و در حال حاضر هم  اطلاعات جدیدی دیگری از ربات‌ها به دست نیامده است.
وی تاکید کرد: در چارچوب قوانین بین المللی کمیته بررسی علل سوانح تمام اطلاعات را در دست دارد و اطلاعات جعبه سیاه  برای کشف علت سانحه در حال بررسی است.
معاون سازمان بنادر درباره نتیجه مصاحبه با خدمه کشتی کریستال گفت: نتیجه مصاحبه خدمه قابل انتشار نیست چراکه اسناد محرمانه است.
وی با تاکید بر اینکه امکان دستکاری اطلاعات به هیچ عنوان وجود ندارد، ادامه داد: جعبه سیاه کریستال و جعبه سیاه سانچی هر دو پلمپ شده بودند و با حضور تمام ذی نفعان و نمایندگان کشورها باز و کپی شد و هیچ یک از جعبه ها سیاه باز شده تحویل داده نشدند.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #اطلاعات #تحویل #درباره #معاون #همچنین #نفتکش #بنادر #ربات‌ها #بیمه‌ها #چگونه #تاکید #بررسی #کریستال #مصاحبه #نتیجه #اینکه #سانحه #اظهار #آینده #حداکثر #دستکاری #امکان #عنوان #المللی #ندارد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : معاون سازمان بنادر: امکان هیچ گونه دستکاری در اطلاعات وجود ندارد/ جعبه‌های سیاه هر دو کشتی پلمپ شده تحویل داده شد/ تحویل پیکرها حداکثر تا هفته آینده