0

تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 بهمن 1396 - ساعت : 15:57

کد مطلب: 227683 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تأکید حریری و ییلدیریم بر حل سیاسی بحران سوریه

مازندمجلس: نخست‌وزیران ترکیه و لبنان بر لزوم حل سیاسی بحران سوریه با حفظ حقوق مردم این کشور تأکید کردند.

مازندمجلس:
به نقل از سایت اینترنتی النشره، بنعالی ییلدیریم، نخست‌وزیر ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با سعد حریری، همتای لبنانی خود گفت: امنیت و ثبات لبنان برای ما بسیار مهم است و ما به حمایت از این کشور ادامه خواهیم داد.
وی گفت: در این دیدار درباره تحولات قدس درباره تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا صحبت کردیم. رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه خواهان نشست فوق العاده‌ای در استانبول شد و میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان در آن حضور یافت و سخنرانی تأثیرگذاری در این نشست داشت. در این نشست قدس به عنوان پایتخت فلسطین اعلام شد و حاضران با تصمیم یکجانبه آمریکا مخالفت کردند.
ییلدیریم گفت: روابط دوستی عمیقی میان ترکیه و لبنان وجود دارد. از هفت سال پیش جنگ‌های داخلی در سوریه وجود داشته و بی تردید لبنان، ترکیه و اردن جزو کشورهایی هستند که بیشترین تأثیر را از این بحران پذیرفته‌اند و سوری‌ها در این کشورها بیشتر هستند. ما از آوارگان سوری حمایت کردیم و منتظر کمک‌های جامعه جهانی نماندیم. ما درباره امور بین المللی و عملیات شاخه زیتون که هدف آن نابودی تروریسم است صحبت کردیم. هدف ما حمایت از تمامیت ارضی سوریه و متوقف کردن تجاوزات علیه کشورمان است. هدف ما از بین بردن ظلم است برای همین با ارتش آزاد سوریه عملیاتمان را ادامه خواهیم.
سعد حریری نیز تأکید کرد: من از مقامات ترکیه به دلیل کمک به تحویل یکی از متهمان در تلاش برای ترور محمد حمدان قدردانی کردم. این دیدار مناسبتی برای بررسی اوضاع منطقه و تحولات دوجانبه بود و من از دولت ترکیه خواستم از کنفرانس‌های رم و پاریس حمایت کند.
وی گفت: دیدگاه‌های ما درباره مخالفت با تصمیم آمریکا درباره قدس مطابق بود. ما به بحران سوریه پرداختیم و توافق کردیم که تنها راه‌حل بحران حل سیاسی است که حقوق مردم سوریه و آوارگان را تضمین کند. لبنان خواهان تضمین بازگشت امن آوارگان به کشورشان است و ما به هماهنگی مواضع با دولت ترکیه برای مقابله با بار سنگین آوارگان می‌پردازیم.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #ترکیه #سوریه #درباره #لبنان #بحران #کردیم #حمایت #آوارگان #حریری #آمریکا #رئیس‌جمهور #ییلدیریم #تصمیم #خواهان #مخالفت #تضمین #خواهیم #سیاسی #ادامه #تأکید #دیدار #تحولات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تأکید حریری و ییلدیریم بر حل سیاسی بحران سوریه