نگرانی نمایندگان از هدفمندی یارانه‌ها، اوراق مشارکت و عدم توجه به صندوق‌ها از علل رد کلیات لایحه بودجه 97

تاریخ انتشار : پنج شنبه 12 بهمن 1396 - ساعت : 15:57

کد مطلب: 227812 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نگرانی نمایندگان از هدفمندی یارانه‌ها، اوراق مشارکت و عدم توجه به صندوق‌ها از علل رد کلیات لایحه بودجه 97

مازندمجلس: عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 97 کل کشور نگرانی نمایندگان از هدفمندی یارانه‌ها، اوراق مشارکت و عدم توجه به صندوق‌ها را از اصلی‌ترین دلایل رد کلیات لایحه بودجه 97 نام برد.

مازندمجلس: مهرداد لاهوتی امروز با اشاره به رد کلیات لایحه بودجه سال 97 در کمیسیون تلفیق اظهار کرد: هدفمندی یارانه‌ها، اوراق مشارکت، صندوق توسعه و حامل‌های انرژی از نکاتی بود که در کمیسیون تلفیق بازنگری شد و نگرانی‌های نمایندگان را به همراه داشت.

وی با بیان اینکه رد کلیات لایحه بودجه حقی بود که نمایندگان مجلس آن را ادا کردند افزود: کاهش 19 هزار میلیارد تومان از یارانه نقدی و قطع یارانه بیش از 30 میلیون نفر یکی از دلایلی بود که نمایندگان نسبت به آن انتقاد داشتند و خود من نیز نسبت به آن منتقد بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی  گفت: حذف بیش از 30 میلیون نفر از یارانه بگیران کار بسیار سختی بود که این نگرانی از سوی نمایندگان برطرف شده است.

 وی با اشاره به بدهی بالای دولت و نگرانی نمایندگان مجلس در رابطه با آن افزود: گسترش استفاده از اوراق مشارکت 194 هزار میلیارد تومان و سوق دادن آن به سمت بودجه‌های جاری یکی دیگر از نگرانی‌های به‌حق نمایندگان بود که در بررسی لایحه برطرف شده است.

بائوج لاهوتی با بیان اینکه عدم توجه به حل مشکل صندوق‌هایی از جمله تأمین اجتماعی و بازنشستگی یکی دیگر از نکته‌هایی بود که مورد توجه نمایندگان قرار گرفت، تصریح کرد: در حال حاضر اعتبارات تأمین اجتماعی را دولت پرداخت می‌کند که این مسئله نیز در کمیسیون تلفیق تعیین و تکلیف شده است.

وی با تأکید بر اینکه موارد دیگری نیز در لایحه بودجه بود که مورد بازنگری و اصلاح قرار گرفت خاطرنشان کرد: کلیات اصلاحی لایحه بودجه موردبازنگری قرار گرفت و وارد تبصره‌ها و اصلاحیه‌های دیگر آن شده‌ایم و به‌ زودی بررسی بودجه سال 97 را به پایان خواهیم رساند.


منبع : فارس

برچسب ها : #بودجه #نمایندگان #لایحه #کمیسیون #تلفیق #کلیات #اوراق #مشارکت #اینکه #یارانه #نگرانی #برطرف #میلیون #بررسی #اجتماعی #تأمین #تومان #اشاره #هدفمندی #گفت‌وگو #یارانه‌ها #بازنگری #افزود #نگرانی‌های #میلیارد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نگرانی نمایندگان از هدفمندی یارانه‌ها، اوراق مشارکت و عدم توجه به صندوق‌ها از علل رد کلیات لایحه بودجه 97


X https://sport45.site/