بسته‌نگار : به روحانی رای دادیم تا مملکت را از بی سر و سامانی نجات دهد/ نمی گوییم که به ملی مذهبی ها بها دهند اما باید از تفکرات مختلف استفاده کنند

تاریخ انتشار : شنبه 14 بهمن 1396 - ساعت : 09:44

کد مطلب: 228098 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بسته‌نگار : به روحانی رای دادیم تا مملکت را از بی سر و سامانی نجات دهد/ نمی گوییم که به ملی مذهبی ها بها دهند اما باید از تفکرات مختلف استفاده کنند

مازندمجلس: یک فعال سیاسی با بیان اینکه دولت روحانی باید در مسائل سیاسی و اجتماعی قاطعیت بیشتری داشته باشد، گفت: ما در سال 92 به چند دلیل به روحانی رأی دادیم. یکی اینکه در دولت سابق وضع به‌جایی رسیده بود که مملکت به سمت فروپاشی سیاسی و اجتماعی حرکت می‌کرد. ما به این دلیل به آقای روحانی رأی دادیم تا مملکت را از این بی‌سروسامانی نجات دهد و ما امیدواریم که با جدیت این کار را پی بگیرد.

مازندمجلس: محمد بسته نگار فعال سیاسی و از اعضای سابق نهضت آزادی اظهار کرد: ما به دولت آقای روحانی رأی دادیم و الان هم از آن حمایت می‌کنیم ولی دولت باید بیش از این‌ها در عرصه مسائل اقتصادی و سیاسی از جمله آزادی زندانیان سیاسی قاطعیت به خرج دهد. هنوز بعضی از دوستان ما همچنان فقط به خاطر اظهار نظرها در زندان‌ها هستند. هنوز ما حق تجمع نداریم اجازه نداریم چهار نفر دور هم جمع شویم و با هم راجع به مسائل صحبت کنیم. دولت باید درباره این مسائل قاطعیت بیشتری داشته باشد.
این فعال سیاسی ادامه داد: هرچند در موضوع آزادی‌های سیاسی و اجتماعی دچار نواقصی هستیم اما لازم به ذکر است که نسبت به گذشته و دولت قبل خیلی جلو رفته‌ایم. کتاب‌هایی که سال‌ها در وزارت ارشاد خاک می‌خورد، در مدت کوتاه چند ماه منتشر شد و اگر هم آن‌ها را سانسور می‌کنند کم است باید گفت که ما در این زمینه پیشرفت کرده‌ایم.
بسته نگار افزود: اما بهرحال همچنان مشکلات اقتصادی زیادی در کشور وجود دارد. حقوق کارگران از موضوعات مهم و قابل توجهی است که باید با وضع زندگی و هزینه لازم برای ضروریات اولیه زندگی مقایسه شود. حقوق کارگران نمی‌تواند این هزینه‌های اولیه را جوابگو باشد.
این عضو سابق نهضت آزادی تصریح کرد: به نظر من دولت بیشتر به نئولیبرالیسم ها و اقتصادان هایی که تابع این تفکر هستند بها می‌دهد. آنچه تا الان استنباط می‌کنم از نظریات دولت این است که بیشتر به نظریات لیبرال‌ها و نئولیبرال ها بها می‌دهند. لازم است که به سایرتفکرات هم توجه کند. الان دوره این گذشته که فقط پیرو یک تفکر لیبرال دموکراسی یا سوسیال دموکراسی باشیم، الان باید دنبال برنامه ریزی باشیم. گاهی ممکن است در جایی مصلحت بر مدیریت کارخانه خصوصی و در یک جایی مصلحت بر مدیریت عمومی باشد. باید بین تفکرات مختلف از جمله لیبرال دموکراسی و سوسیال دموکراسی، آنچه که به مصلحت جامعه است بتوانیم استخراج کنیم. الان پرداختن به یک نظریه نمی‌تواند جوابگو باشد.
 بسته نگار تأکید کرد: الان بحث از گفت وگو در سطح جامعه مطرح می‌شود، وقتی می گوییم که بازگردیم به گفت وگو باید این طرح هم شامل احزاب و هم شامل مسلک‌ها شود. باید تغییر روش بدهند و دیگران را به هم به حساب بیاورند ما نمی‌گوییم که به ملی مذهبی‌ها بها بدهند، ما هیچ توقعی نداریم ولی باید به خاطر مصلحت جامعه از تفکرات مختلف استفاده کنند.
این فعال سیاسی گفت: ما در سال 92 به چند دلیل به روحانی رأی دادیم. یکی اینکه در دولت سابق وضع به‌جایی رسیده بود که مملکت به سمت فروپاشی سیاسی و اجتماعی حرکت می‌کرد. ما به این دلیل به آقای روحانی رأی دادیم تا مملکت را از این بی‌سروسامانی نجات دهد و ما امیدواریم که با جدیت این کار را پی بگیرد.


منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #سیاسی #دموکراسی #روحانی #مصلحت #دادیم #آزادی #مسائل #جامعه #نداریم #مملکت #مختلف #اظهار #کارگران #تفکرات #نظریات #سوسیال #لیبرال #گوییم #بدهند #مدیریت #بیشتر #باشیم #اولیه #همچنان #قاطعیت #اقتصادی #استفاده #اجتماعی #گذشته #نمی‌تواند #هزینه #زندگی #جوابگو

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بسته‌نگار : به روحانی رای دادیم تا مملکت را از بی سر و سامانی نجات دهد/ نمی گوییم که به ملی مذهبی ها بها دهند اما باید از تفکرات مختلف استفاده کنند


X https://sport45.site/