نوبخت: اجرای برنامه های 12 گانه دولت در سال آینده بیش از یک میلیون شغل ایجاد می کند

تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 بهمن 1396 - ساعت : 10:54

کد مطلب: 228266 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نوبخت: اجرای برنامه های 12 گانه دولت در سال آینده بیش از یک میلیون شغل ایجاد می کند

مازندمجلس: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت به دنبال اجرای 12 برنامه در بخش های مختلف است که با اجرای آن در بخش های مختلف بیش از یک میلیون و 33 هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد می شود.

مازندمجلس: محمد باقر نوبخت عصر چهارشنبه در حاشیه آیین بهره برداری از واحد صنعتی آرتان پترو کیهان در شهرک صنعتی شکوهیه قم، در گفت و گو با خبرنگاران افزود: علاوه بر پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و مقرون به صرفه به واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری در بخش های مختلف، دولت به دنبال اجرای برنامه هایی است که اجرای آن فرصت های شغلی گسترده را ایجاد و تحرک اقتصادی کشور را رونق بخشد.
وی بیان کرد: نخستین گام این برنامه فردا توسط رئیس جمهوری در زمینه احیای بافت های فرسوده رقم می خود و 50 هزار واحد مسکونی در مناطق شهری و 50 هزار واحد مسکونی در مناطق روستایی کشور با اعطای تسهیلات یارانه ای به افراد صورت می پذیرد.
وی ادامه داد: در کنار آن در شهرهایی که از نظر آلودگی هوا نیازمند توجه بیشتری هستند، برای نوسازی ناوگان درون و برون شهری برنامه ریزی وسیعی صورت گرفته است.
نوبخت گفت: همچنین در بخش کشاورزی سه برنامه برای پرورش ماهی در قفس، برای احیای اراضی کشاورزی و گسترش کشت گلخانه ای و همچنین توسعه صنایع وابسته به کشاورزی، در دست اقدام است.
وی بیان کرد: نخستین گام های دولت برای ایجاد تحرک در اقتصاد صنایع از سال گذشته در قالب ستادهای تسهیل با پرداخت بیش از 17 هزار و 900 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهایی که ظرفیت فعالیت بیشتر و موثر را داشتند، برداشته شد و آثار آن در کنار 42 هزار میلیارد تومانی که از محل خزانه برای طرح های عمرانی در نظر گرفته شد به خوبی مشخص گردید.
وی ادامه داد: دولت با مدیریت صحیح منابع و پرداخت تسهیلات مورد نیاز به بخش خصوصی برای اجرای طرح های عمرانی توانست در 6 ماهه نخست سال جاری بدون درنظر گرفتن درآمدهای نفتی، رشد 6 درصدی را رقم بزند.
معاون رئیس جمهوری گفت: با این اتفاق زمینه اشتغال 795 هزار تن در کشور فراهم شد و همچنین 181 هزار تن از بیکاران سابق به محیط کار بازگشتند.
وی افزود: این اقدام در سال آینده نیز تکرار خواهد شد و دولت مصمم است در سال 97تسهیلات ارزان تری را نسبت به سال جاری در اختیار تولید کنندگان قرار دهد.
وی ادامه داد: انجام این برنامه ها نیاز به آیین نامه دارد که در حال تنظیم آن هستیم؛ ما براین اساس که کدام از بخش های 12 گانه برنامه دولت چه تعداد اشتغال ایجاد می کند، پیش بینی های لازم را انجام داده ایم و افق روشنی را در پیش رو داریم.
در آیین بهره برداری از این واحد صنعتی، سید مهدی صادقی، استاندار قم، احمد امیر آبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، رضا سیار فرماندار و شماری دیگر از مسئولان ملی و استانی حضور داشتند.
پنج طرح صنعتی امروز در قم با اعتبار 125 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 193 تن به بهره برداری رسید.
واحد صنعتی آرتان پترو کیهان پلی استایرن معمولی با ظرفیت تولید 30 هزار تن محصول در سال و سرمایه گذاری 670 میلیارد ریال در شهرک صنعتی شکوهیه قم فعالیت خود را آغاز کرد. این واحد 50 تن به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد نمود.
واحد صنعتی شیمی اکسیر بوستان که در زمینه تولید سولفات پتاسیم با ظرفیت تولید 10 هزار تن محصول در سال و سرمایه گذاری 170 میلیارد ریال در شهرک صنعتی محمود آباد قم فعالیت خود را آغاز نمود و 30 تن به صورت مستقیم مشغول کار شدند. واحد صنعتی مبدل خودرو پاک که در زمینه تولید مبدل کاتالیستی خودرو با ظرفیت تولید 500 هزار عدد محصول در سال و سرمایه گذاری 265 میلیارد ریال در شهرک صنعتی محمود آباد قم نیز امروز با حضور معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت فعالیت خود را آغاز و برای 27 تن به صورت مستقیم اشتغالزایی کرد.
طرح توسعه واحد صنعتی شرکت بلندای صنعت جهان افروز که در زمینه تولید شیرآلات بهداشتی اتوماتیک و لوازم کاهنده مصرف آب با ظرفیت تولید 100 هزار عدد محصول در سال و سرمایه گذاری 75 میلیارد ریال در شهرک صنعتی شکوهیه قم فعالیت می کند نیز امروز رسما آغاز به کار کرد، این واحد برای 55تن به صورت مستقیم اشتغالزایی نمود.
واحد صنعتی شرکت سپر اتی امیران که در زمینه تولید قطعات پلاستیکی لوازم خانگی با ظرفیت تولید 2 هزار و 500 تن محصول در سال و سرمایه گذاری 75 میلیارد ریال در شهرک صنعتی شکوهیه قم فعالیت خود را آغاز کرد، زمینه اشتغال 21 تن را به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد نمود.
درحال حاضر 2 هزار و 389 واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در استان قم وجود دارد که از این تعداد 2 هزار و 100 واحد صنعتی فعال هستند و محصول تولیدی خود را به بازار عرضه می کنند.
استان قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه(ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.


برچسب ها : #دولت دوازدهم #اشتغال #روحانی #توسعه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نوبخت: اجرای برنامه های 12 گانه دولت در سال آینده بیش از یک میلیون شغل ایجاد می کند


X https://sport45.site/