ماه سلطان کاشی: کارهای پوپولیستی آسیب جدی برای هر نماینده است/ مردم متوجه حرف شنوی مدیران‌کل از نمایندگان مجلس خواهند شد

تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 بهمن 1396 - ساعت : 14:41

کد مطلب: 228269 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس مجمع زنان نو اندیش در گفت‌و‌گو با مازندمجلس؛

ماه سلطان کاشی: کارهای پوپولیستی آسیب جدی برای هر نماینده است/ مردم متوجه حرف شنوی مدیران‌کل از نمایندگان مجلس خواهند شد

اختصاصی مازندمجلس: رئیس مجمع زنان نو اندیش استان مازندران تصریح کرد: اگر نمایندگان قرار است برای استان تلاش کنند، باید به سمتی بروند که اعتبارات بیشتری جذب کنند و همچنین نطق‌هایی تاثیرگذار در جهت مشکلات مردم داشته باشند. در برهه های حساس مثل رای اعتماد به وزرا ناطقین مازندران کم هستند.

اختصاصی مازندمجلس: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در دومین مصاحبه از سلسله مصاحبه‌های نخبگان سیاسی استان در خصوص عملکرد نمایندگان استان مازندران گفت‌وگویی را با ماه سلطان کاشی رئیس مجمع زنان نو اندیش استان مازندران ترتیب دادیم که در ذیل مطالعه خواهید کرد:

 

اولویت باید مشکلات مردم باشد

کاشی در آغاز گفت‌وگو با اشاره به عملکرد دوسال گذشته نمایندگان مازندران و تاکید بر اینکه مجمع نمایندگان استان باید در جهت منافع مردم عمل کند گفت: انتظار من به عنوان یک فعال سیاسی بیشتر از این بود. مجمع نمایندگان در جلسات خود بیشتر این دغدغه را داشتند که نمایندگی دور بعد خود را تضمین کنند. مجمع باید اولویت را مشکلات مردم قرار دهد، صدای مردم را بشنود و در راستای مشکلات و معضلات استان تلاش کند.

وی افزود: اگر مجمع در راستای حل معضلات گام بردارد می تواند موفق باشد در حقیقت  فلسفه ایجاد مجمع به اجماع رسیدن در جهت منافع مردم است. من فکر می‌کنم انتظاری که مردم دارند محقق نشده است و مجمع باید بیشتر تلاش کند. شنیدن خواسته‌های مردم مهم است. باید بتوانیم صدای مردم را بشنویم و مشکلات آن‌ها را رصد کنیم

نمایندگان باید اعتبارات بیشتری جذب کنند

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با انتقاد از کشمکش‌های نمایندگان در بحث منطقه آزاد عنوان کرد: نمایندگان باید در این موضوع به اجماع می رسیدند نه اینکه به فکر تضمین رای خود برای دور بعدی انتخابات مجلس باشند. در حقیقت نمایندگان به جای اینکه به منافع منطقه فکر کنند به منافع شخصی فکر کردند.

کاشی با اشاره به موضوع انتقال آب دریای خزر به دیگر استان‌ها و پیگیری‌های نمایندگان مجلس گفت: البته تنها نباید نقد کرد و باید نکات مثبت را نیز یادآور شد. مجمع حتما در عدم انتقال آب دریای خزر دخیل بوده است و از پیگیری های آنان تشکر می‌کنیم.

رئیس مجمع زنان نو اندیش استان مازندران تصریح کرد: اگر نمایندگان قرار است برای استان تلاش کنند، باید به سمتی بروند که اعتبارات بیشتری جذب کنند و همچنین نطق‌هایی تاثیرگذار در جهت مشکلات مردم داشته باشند. در برهه های حساس مثل رای اعتماد به وزرا ناطقین مازندران کم هستند.

نماینده‌ای که به فکر مشکلات مردم باشد نیازی به تبلیغ ندارد

کاشی ادامه داد: امیدوارم نمایندگان استان تنها به جنبه تبلیغاتی فکر نکنند. در وادی سیاست باید به فکر حل مشکلات مردم باشیم.
وی با تاکید بر اینکه نماینگان می‌توانند برای دوره های بعدی مجلس فعالیت کنند اما نباید کارهای پوپولیستی انجام دهند، گفت: کارهای پوپولیستی آسیب جدی برای هر نماینده است.

این فعال سیاسی ادامه داد: اگر نماینده به فکر مسائل و مشکلات مردم باشد دیگر نیاز به تبلیغات نیست. نمایندگانی داریم که چندین دوره در مجلس حضور دارند و این موضوع بخاطر عملکرد مثبت آنان می باشد. در این حوزه باید رویکرد‌ها را تغییر دهیم.

کاشی در خصوص اعمال نظر نمایندگان مجلس در انتخاب مدیران‌کل عنوان کرد: نمایندگان از نظر قانونی نمی‌توانند در انتخاب مدیران کل دخل تصرف کنند. ولی بدون شک در حد پیشنهاد می‌توانند تاثیرگذار باشند، اما متاسفانه پیشنهاد‌ها هم به سمت و سویی می‌رود که مدیرکل مربوط تا چه اندازه بتواند افراد مدنظر نماینده به کار بگیرد. یقینا پیشنهادات اگر در راستای منافع استان باشد بسیار مفید واقع می‌شود. در هر صورت مردم متوجه می‌شوند نمایندگان تا چه میزان در گماردن افراد این مسائل را لحاظ می‌کنند. اگر مدیرکلی از نماینده مجلس حرف شنوی داشته باشد، مردم متوجه خواهند شد.

استان باید از چرخه معیوب و تکراری بودن افراد خارج شود

این فعال اصلاح‌طلب به بکارگیری بازوان اجرایی قوی توسط استاندار اشاره کرد و گفت: شخص استاندار را فرد کارآمدی می بینم که دغدغه توسعه استان را دارد و به نظرم باید بازوان قدری داشته باشند. این بازوان باید از طریق مجمع نمایندگان پیشنهاد شود بر اساس طرح منافع منطقه باشد.

کاشی در پایان در خصوص تشکیل مجمع نخبگان گفت: بسیاری از افراد از نخبگان و فعالین سیاسی و اجتماعی هستند که باید کشف شوند. باید ساز و کار مناسبی برای انجام این امور تعیین شود. استان باید از این چرخه معیوب و تکراری بودن افراد خارج شود.

مصاحبه از: سیدمحمدمهدی کیا


برچسب ها : #مازندمجلس #مجلس #مجمع نمایندگان #مازندران #استانداری #پوپولیست #تبلیغات #ماه سلطان کاشی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ماه سلطان کاشی: کارهای پوپولیستی آسیب جدی برای هر نماینده است/ مردم متوجه حرف شنوی مدیران‌کل از نمایندگان مجلس خواهند شد


X https://sport45.site/