شریعتمداری:قیمت‌ها دربازار به‌زودی منطقی می‌شود

تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 بهمن 1396 - ساعت : 11:02

کد مطلب: 228304 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شریعتمداری:قیمت‌ها دربازار به‌زودی منطقی می‌شود

مازندمجلس: وزیر صنعت ، معدن و تجارت از کنترل کیفیت کالاها و محصولات در بازار شب عید خبر داد و گفت که نظارت دستگاههای ذیربط بر این بازار از 15 اسفند ماه تشدید می شود.

مازندمجلس: محمد شریعتمداری  افزود: مردم اطمینان داشته باشند در کنار تدابیر مختلف اندیشیده شده برای تامین کالاهای مورد نیاز شب عید و نظارت بر قیمت آنها ، به کیفیت این کالاها و محصولات توجه ویژه می شود.

وی ادامه داد: با تشکیل جلسه ستاد تنظیم بازار برای شب عید ، تمامی نیازهای مورد نیاز این بازار دیده شده و با خرید از تولید کنندگان به نقاط مختلف کشور حمل و در زمان مشخصی که از سوی اتحادیه ها و اصناف اعلام خواهد شد ، توزیع می شود.

وزیر صنعت با تاکید بر این که کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به اندازه کافی در انبارهای کشور ذخیره شده و جای هیچ نگرانی نیست ، تاکید کرد: این کالاها از طریق فروشگاههای زنجیره ای و همچنین با تشخیص اتاق های اصناف برپائی نمایشگاههای فروش بهاره در اختیار مردم قرار می گیرد .

وی با اشاره به تشدید نظارت سازمان های تعزیرات حکومتی و حمایت از حقوق تولید کنندگان و مصرف‌کنندگان بر بازار شب عید ، گفت که نظارت این دستگاهها بر کیفیت محصولات هم اعمال می شود و هماهنگی های لازم نیز بین دستگاههای مختلف برای ارائه خدمات لازم به مردم در ایام نوروز اندیشیده شده است .

شریعتمداری اضافه کرد: سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری نیز در جلسه ستاد تنظیم بازار گزارش خوبی از تشکیل کمیته نظارت بر سفرهای مردم در ایام نوروز ارائه داد و ما هم نقاط پر مهمان‌پذیر را مورد توجه جدی قرار داده ایم .

وی ادامه داد: در این جلسه ، وزارت جهاد کشاورزی هم خبرهای بسیار خوبی مبنی بر کامل بودن موجودی انبارهای کشور در بخش خصوصی و دولتی در رابطه با کالاهای اساسی و ضروری مردم شت و اطمینان داد که هیچ نگرانی برای کالاهای اساسی مورد نیاز مردم مانند میوه وجود ندارد.

بی تاثیر بودن نوسانات نرخ ارز در بخش صنعتی 

وزیر صنعت ، معدن و تجارت همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا نوسانات نرخ ارز بر واحدهای تولیدی و صنعتی کشور هم اثرگذاری داشته است؟ گفت: با وجود نوسانات نرخ ارز ، امر تولید و صادرات کشور از ثبات نرخ ارز و تغییرات منطقی و قابل پیش‌بینی بهره می‌برند.

وی افزود: واحدهای تولیدی و صنعتی از تغییرات غیر منطقی لطمه خواهند دید و این واقعیتی غیرقابل انکار برای صنعت کشور است اما اتخاذ سیاست‌های کمک‌ کننده به حل مشکل را باید مسئولان ذیربط مطرح کنند.

شریعتمداری سیاست دولت تدبیر و امید را دور نگه داشتن بخش تولیدی از آسیب های ناشی از تغییرات نرخ ارز دانست و گفت: دولت سیاست‌هایی در این زمینه اتخاذ کرده و به اطلاع مردم خواهد رسید و مسیر را طی خواهیم کرد.

وزیر صنعت یکی از مشکلات کشور را اظهار نظر برخی افراد غیرکارشناس و غیر مرتبط در حوزه های تخصصی دانست و افزود : سیاست ها ، مسایل و تحولات ارزی را باید رئیس بانک مرکزی و یا معاون اقتصادی رئیس‌ جمهوری به اطلاع مردم برسانند.

شریعتمداری تاکید کرد : به طور قطع دستوری برخورد کردن با اقتصاد کار خوبی نیست و تمام تلاش دولت بر این است که بازار از ثبات و آرامش برخوردار بوده و تغییرات قابل پیش‌بینی و منطقی باشد.


برچسب ها : #مازندمجلس #دلار #شریعتمداری #وزیر صنعت معدن تجارت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شریعتمداری:قیمت‌ها دربازار به‌زودی منطقی می‌شود


X https://sport45.site/