انتقاد شدید ۲ عضو اصولگرای هیات رییسه نسبت به عملکرد مطهری / دعوا و آشتی کواکبیان و امیرآبادی در گوشه صحن

تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 بهمن 1396 - ساعت : 17:00

کد مطلب: 228336 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در انتهای جلسه علنی نوبت صبح؛

انتقاد شدید ۲ عضو اصولگرای هیات رییسه نسبت به عملکرد مطهری / دعوا و آشتی کواکبیان و امیرآبادی در گوشه صحن

مازندمجلس: درخواست بیان تذکر از سوی برخی نمایندگان و موافقت نایب رییس مجلس با این درخواست‌ها، با انتقاد شدید ۲ عضو اصولگرای هیات رییسه مواجه شد که این مسئله، برخی حواشی دیگر را نیز در صحن به همراه داشت.

مازندمجلس: درخواست بیان تذکر از سوی برخی نمایندگان و موافقت نایب رییس مجلس با این درخواست‌ها، با انتقاد شدید ۲ عضو اصولگرای هیات رییسه مواجه شد که این مسئله، برخی حواشی دیگر را نیز در صحن به همراه داشت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، درحالی که باتوجه به لزوم برگزاری جلسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ کل کشور، قرار شد جلسه علنی نوبت صبح امروز یک ساعت زودتر و از ساعت ۱۱ صبح به کار خود پایان دهد و پس از اتمام جلسه کمیسیون تلفیق از ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه امروز، جلسه نوبت بعدازظهر از سر گرفته شود، دقایق پایانی جلسه نوبت نخست با حواشی جالبی روبرو شد.

بر این اساس درحالی که چند نماینده مجلس قصد داشتند از فرصت اندک باقی مانده تا ساعت ۱۱ و اتمام جلسه علنی نوبت صبح برای بیان تذکرهای خود استفاده کنند، تصمیم علی مطهری که ریاست جلسه علنی را در آن دقایق برعهده داشت، مبنی بر این‌که مصطفی کواکبیان به‌عنوان یکی از نمایندگان متقاضی بیان تذکر، سخنان خود را مطرح کند، با واکنش عجیب ۲ عضو اصولگرای هیات رییسه مجلس روبرو شد.

در این راستا ابتدا احمد امیرآبادی فراهانی در اقدامی نامتعارف، ناگهان بدون اجازه رییس جلسه میکروفون خود را روشن کرد و گفت که تذکر دارد.

علی مطهری نیز باوجود آن‌که روال قانونی بیان این تذکر از سوی نماینده اصولگرای قم در مجلس رعایت نشده بود، این اجازه را به او داد و در نتیجه امیرآبادی در یک جمله کوتاه اعتراض خود را مطرح کرد.

احمد امیرآبادی فراهانی با اشاره به این‌که نام کواکبیان در فهرست متقاضیان تذکر و اخطار ثبت نشده بود، گفت: آقای مطهری این کار درستی نیست که شما به آقای کواکبیان اجازه دادید که تذکر بدهند.

مطهری نیز با آرامش به این تذکر امیرآبادی پاسخ داد و گفت که اقدامش خلاف نبوده و در این رابطه توضیح داد: از آن‌جا که دوستان و همکاران شما یعنی آقایان کاتب و وکیلی روی صندلی‌شان نبودند (که اسامی متقاضیان تذکر را بیان کنند) باتوجه به این‌که دیدم فقط آقای کواکبیان خواستار بیان تذکر است، این اجازه را به او دادم.

این اظهارنظر مطهری اما بلافاصله با واکنش انتقادی اکبر رنجبرزاده دیگر عضو اصولگرای مجلس روبرو شد.

نماینده اصولگرای اسدآباد در مجلس نیز با تکرار گفته‌های نماینده قم، نسبت به نحوه اداره جلسه ازسوی مطهری انتقاد کرد؛ انتقاداتی که البته پیش از این نیز سابقه داشته است.

در ادامه علی مطهری با تاکید بر آن‌که به‌عنوان رییس جلسه حق دارد به نمایندگان اجازه بیان تذکر یا عدم بیان آن را بدهد، باوجود مخالفت این ۲ عضو منتقد هیات رییسه، از حسن کامران دستجردی دیگر نماینده متقاضی بیان تذکر نیز خواست که نکات مدنظر خود را بیان کند.

با این حال، این پایان ماجرا نبود. آن‌چنان که همزمان با بالاگرفتن انتقادهای امیرآبادی فراهانی و رنجبرزاده، برخی نمایندگان به‌خصوص مصطفی کواکبیان نیز که از او نام برده شده بود، با صدای بلند به‌خاطر واکنش منفی این ۲ عضو هیات رییسه اعتراض کردند. 

در ادامه و در شرایطی که امیرآبادی فراهانی با حضور در پایین پله‌های جایگاه هیات رییسه همچنان معترض بود، مصطفی کواکبیان نیز خود را به او رساند که این مسئله با واکنش چند نماینده دیگر نیز روبرو شد. بر این اساس نمایندگان اصولگرایی همچون محسن کوهکن و شهباز حسن‌پور بیگلری و اصلاح‌طلبانی ازجمله احمد بیگدلی و شهاب‌الدین بیمقدار خود را به امیرآبادی و کواکبیان رسانده و با آنها مذاکره کردند؛ مذاکراتی که البته برخلاف آن‌چه در ابتدا به نظر می‌رسید، در ادامه با شوخی و خنده نمایندگان ختم به خیر شد.

همزمان اکبر رنجبرزاده نیز با حضور در کنار صندلی علی مطهری دقایقی با او مذاکره کرد. این درحالی بود که امیرآبادی نیز پیش از پایین آمدن از جایگاه هیات رییسه و مذاکره با کواکبیان، در جمع مطهری و رنجبرزاده حضور داشت و این نماینده اصولگرای قم نیز انتقاداتی نسبت به نحوه اداره جلسه مطرح کرد. آن‌چنان که از جایگاه خبرنگاران مشخص بود، امیرآبادی سعی داشت به نشان دادن مانیتور جلوی مطهری تاکید کند که نام چه نمایندگانی در فهرست ثبت شده و اسامی چه کسانی درج نشده است.


منبع : ایلنا

برچسب ها : #مطهری #امیرآبادی #کواکبیان #رییسه #اصولگرای #نماینده #مجلس #نمایندگان #اجازه #فراهانی #رنجبرزاده #واکنش #روبرو #انتقاد #این‌که #مصطفی #جایگاه #درحالی #ادامه #مذاکره #اسامی #انتقاداتی #اداره #آن‌چنان #پایین #کمیسیون تلفیق #همزمان #متقاضیان #تاکید #البته #متقاضی #تلفیق #امروز #کمیسیون #باتوجه #مسئله #حواشی #پایان #اتمام #آن‌که #اعتراض #باوجود #ابتدا #دقایق #به‌عنوان #فهرست

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : انتقاد شدید ۲ عضو اصولگرای هیات رییسه نسبت به عملکرد مطهری / دعوا و آشتی کواکبیان و امیرآبادی در گوشه صحن


X https://sport45.site/