تاریخ انتشار : شنبه 28 بهمن 1396 - ساعت : 10:38

کد مطلب: 228679 چاپ به اشتراگ گذاشتن

العبادی: داعش پدیده‌ای خارجی است که به عراق آمد/امنیت ما منوط به امنیت جهان است

مازندمجلس: نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه داعش محصولی خارجی است که در سوریه رشد یافته و سپس به عراق آمد،تاکید کرد، آغاز بازسازی‌ها و سرمایه‌گذاری در عراق و نیز بهبود سطح خدمات نیازمند برقراری امنیت است.

مازندمجلس:
به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق پیش از ترک این کشور به مقصد آلمان اظهار داشت: آغاز بازسازی‌ها و سرمایه‌گذاری در عراق نیازمند آن است که در کشور امنیت برقرار شود و این امنیت منوط به امنیت منطقه و جهان در ارتباط است.
العبادی افزود: گروه‌های تروریستی که اعضایی از تمامی کشورهای جهان داشته و با حمایت مالی کشورهای متعددی به عراق آمده‌اند هیچ مرز جغرافیایی ندارند.
نخست وزیر عراق افزود: ما برای ریشه‌کن کردن تروریسم به همکاری جهانی و حمایت از عراق نیاز داریم. امروز ما بر مساله بازسازی و سرمایه‌گذاری، ایجاد هزاران فرصت شغلی برای مردم و نیز بهبود سطح معیشتی و خدماتی در عراق تمرکز کرده‌ایم.
وی در ادامه گفت: تمامی اینها نیازمند آن است که در عراق و منطقه امنیت برقرار باشد و ما در برابر هرگونه چالش امنیتی در منطقه و جهان بایستیم.
العبادی افزود: داعش پدیده‌ای خارجی است که در سوریه رشد یافت و با عبور از مرزها به عراق آمد و در این کشور دست به ویرانی و کشتار زد.
العبادی روز جمعه بغداد را به مقصد شهر مونیخ جهت شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ ترک کرد.
این پنجاه و چهارمین کنفرانس امنیتی است که با حضور ده‌ها تن از نخست وزیران، وزرای خارجه و دفاع کشورهای مختلف جهان و صدها تن از کارشناسان مسائل نظامی و امنیتی برگزار می‌شود و این بار شهر مونیخ میزبان آن است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #امنیت #العبادی #امنیتی #افزود #کشورهای #مونیخ #منطقه #خارجی #پدیده‌ای #کنفرانس #حمایت #سرمایه‌گذاری #نیازمند #تمامی #برقرار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : العبادی: داعش پدیده‌ای خارجی است که به عراق آمد/امنیت ما منوط به امنیت جهان است


X https://sport45.site/