تاریخ انتشار : شنبه 28 بهمن 1396 - ساعت : 10:55

کد مطلب: 228684 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ماجرای کشف "بمب‌ تایمری" در هواپیمای مسافربری توسط سپاه /در دستگیری ریگی سپاه حفاظت هواپیمایی نقشی داشت؟

مازندمجلس: تسنیم نوشت: فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی گفت: در سال ۸۸ در پروازی بمبی جاسازی شده بود که کشف شد.

مازندمجلس: سردار صفرعلی موسوی فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی گفت: سال 63 که امام دستور تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی را دادند. در آن زمان 10 مورد ربایش هواپیما در هوا و 12 مورد در زمین خنثی شد. این روند تا سال 67 ادامه داشت. فرمانده وقت سپاه مکاتبه‌ای با حاج احمد آقا کردند و گفتند جنگ پایان یافته مسئولان فرودگاه می‌گویند دیگر نیازی به حضور سپاه نیست و هرچه شما بفرمایید فصل الخطاب باشد. 67/10/1 حضرت امام زیر نامه آقا محسن {literal}{{/literal}رضایی{literal}}{/literal} پاراف کردند که سپاه همچون گذشته مسئول امنیت فرودگاه‌ها است و اگر اتفاقی بیافتد سپاه مسئول است.
به گزارش نامه نیوز اهم اظهارات موسوی به شرح زیر است:
*تعداد محدودی از شرکت‌های هواپیمایی توسط ارتش حفاظت می‌شوند. این کار بر اساس صلاحدید شورای عالی امنیت ملی انجام شده و نیروهای ارتش در هماهنگی کامل با ما هستند. شاید شما امنیت را فقط در آسمان می‌بینید اما، ما امنیت را از کنترل‌های روی زمین می‌بینیم. یعنی پیشگیری‌ها در روی زمین مهم است و در آسمان آخرین اقدامات انجام می‌شود. ارتش تنها در بخش آسمان فعال است و در این زمینه هم نظارت و کنترل ما پابرجاست.
*در اکثر کشورها در حوزه های امنیتی از مردم نظر نمی‌خواهند اما ما در بسیاری از فرودگاه‌های‌مان مثل مشهد، حضرت امام و مهرآباد، نظرات مردم را از طریق صندوق انتقادات و پیشنهادات و شماره تلفنی که داده‌ایم و دفتری که برای این امر اختصاص داده‌ایم جویا می‌شویم. البته بعضی‌ها هم انتقادات بسیار تندی به ما داشته‌اند. در بحث تجهیزاتی هم بیشتر نظر ما به سمت تامین تجهیزات از داخل کشور است. در تجهیزات خودکفا هستیم. هر نوع تجهیزاتی را که می‌خواهیم دوستان وزارت دفاع می‌توانند بسازند. ما هر وسیله‌ای خواستیم کسی نگفته نمی‌توانیم بسازیم. شاید دیر و زود بشود ولی ساخته شده است.
*{literal}{{/literal} درباره صحبت یکی از معاونین سپاه حفاظت هواپیمایی که گفته بود تکفیری‌ها به دنبال هواپیماربایی بودند که با اقدامات سپاه خنثی شد{literal}}{/literal}: با ایشان صحبت کردم. ایشان منظور دیگری داشتند که طور دیگری منتقل شده است. زمانی که در مجلس حادثه‌ای اتفاق افتاد ما اقدامات امنیتی را تشدید کردیم. تهدید همیشه بوده و کم هم می‌شود ولی از بین نمی‌رود.
* در سال 88 در پروازی بمبی جاسازی شده بود که کشف شد. به هر حال این رخنه و نفوذ انجام شد و حتما نباید از زیر دست نیروهای امنیتی عبور کنند. در این موضوعات وزارت اطلاعات ورود می‌کند. مسافرین بازرسی شدند ولی مشخص نشد کار چه کسی بوده است. این بمب دست ساز بود و تایمر داشت و وقتی هواپیما را بازرسی کردیم متوجه وجود آن شدیم.
*{literal}{{/literal}درباره ایجاد مشکلاتی برای ورود نیروهای سپاه به فرودگاه‌های انگلیس{literal}}{/literal}: ما این موضوع را از وزارت خارجه پیگیر هستیم. البته دنیای استکبار و اذناب منطقه‌ای آن از عمق نفوذ استراتژیک جمهوری اسلامی در جای جای دنیا هراس دارند.
*در دستگیری ریگی سپاه حفاظت هواپیمایی نقش خاصی نداشت و نقش ما فقط در زمین و در فرودگاه بندرعباس بود.
*اخیرا بر اساس قوانین ایکائو ورود مایعات به داخل هواپیما ممنوع شده است. آمریکایی‌ها در بحث لب تاپ و موبایل بیشترین سختگیری را دارند. البته برخی مواقع هم بعضی چیزها بنا به شرایط و تهدیدات ورودشان به هواپیما ممنوع می‌شود.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #literal #هواپیمایی #حفاظت #هواپیما #امنیت #آسمان #البته #وزارت #نیروهای #اقدامات #امنیتی #دیگری #درباره #موسوی #کردیم #بازرسی #ممنوع #دارند #هستیم #تجهیزات #دستگیری #فرودگاه #انتقادات #داده‌ایم #تجهیزاتی #فرمانده #مسئول

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ماجرای کشف "بمب‌ تایمری" در هواپیمای مسافربری توسط سپاه /در دستگیری ریگی سپاه حفاظت هواپیمایی نقشی داشت؟


X https://sport45.site/