تاریخ انتشار : شنبه 28 بهمن 1396 - ساعت : 19:45

کد مطلب: 228785 چاپ به اشتراگ گذاشتن

احمد خاتمی: شهریه یک آیت‌الله به یک‌میلیون و۵۰۰هزار تومان نمی‌رسد /فرزند یک روحانی حرف ضدانقلاب می‌زند /می‌خواهند که حوزه‌ها را از نظام و انقلاب کنار بکشند، می‌گویند «آخوند حکومتی» /مردم تا آخر آخوند زاهد را دوست دارند اما کاخ‌نشینان را نه

مازندمجلس: امام‌جمعه موقت تهران تأکید کرد: روحانیت سرمایه جاوید و ماندگار است.

مازندمجلس: آیت‌الله سید احمد خاتمی در همایش «بصیرت فاطمی و حوزه انقلابی» با تأکید بر اینکه حضرت فاطمه(س) شناسنامه ما است اظهار داشت: سرمان را بلند می‌گیریم که شیعه هستیم و استان لرستان این افتخار را دارد که استان فاطمه(س)، امام علی(ع) و اهل‌بیت است.
آزادی را عالمان دین به ارمغان آوردند
به گزارش نامه نیوز امام‌جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه این بصیرت فاطمی است بیان داشت: فاطمه(س) در مسیر دفاع از ولایت امن از ضرر را شرط نمی‌داند و می‌دانست پایان راه شهادت است و رفت، «جو زده» نشد و آموخت که دین یعنی ولایت و ولایت یعنی دین.
آیت‌الله خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوزه‌های علمیه و عالمان دین گفت: در این رابطه سه بحث «نقش روحانیت و عالمان دین»، «رسالت عالمان دین» و «خواب‌هایی که دشمنان علیه روحانیت» دیدند و دام‌هایی که گذاشتند و می‌گذارند را تشریح می‌کنم.
وی بابیان اینکه در ۱۰۰ سال اخیر به‌خصوص روحانیت نقش‌آفرینی داشته‌اند و نقش آن‌ها پاسداری از فرهنگ دین بوده است افزود: اگر امروز سرمان را بلند می‌گیریم و می‌گوییم دین می‌تواند جامعه را اداره کند به خاطر حضور روحانیون و عالمانی است که فرهنگ دین و تشیع را نگه داشتند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه نقش دوم روحانیت در طول قرون به‌خصوص در ۱۰۰ سال اخیر نقش در آزادی و استقلال ملت‌ها بوده است گفت: آزادی را عالمان دین به ارمغان آوردند گفت: حکومت سیاه پهلوی اوج دین‌ستیزی بود، دوران خفقان بود و مردم نمی‌توانستند نفس بکشند و آوردن نام امام(ره) جرم بود.
روحانیت سرمایه جاوید و ماندگار است
آیت‌الله خاتمی بابیان اینکه جالب است که امروز از ایران با «بی‌بی‌سی» مصاحبه می‌کنند و می‌گویند در ایران آزادی نیست و این در حالی است که به همان دلیلی که شما راحت در کشور با دشمن مصاحبه می‌کنی می‌گویی آزادی نیست، آزادی هست افزود: چه کسانی کشور را از سلطه نجات دادند؟ چه کسی توانست شاه را سرنگون کند؟ وقتی بزرگ عالمان دین امام خمینی(ره) وارد صحنه شد قطره‌ها دورهم جمع شد و این سیل خروشان کاخ دو هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی را از بین برد.
وی با تأکید بر اینکه این نقش عالمان دین است گفت: امسال چهلمین سال انقلاب است و این در حالی است که در مصر اخوان المسلمین یک سال نتوانست حکومت را نگه دارد اما ۴۰ سال است یک عالم مجتهد، رزمنده دوره‌های بحرانی جنگ، زاهد، سخت‌کوش، بصیر و دوراندیش امام خامنه‌ای انقلاب را نگه‌داشته است.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نقش روحانیت نقش کلیدی است و روحانیت یک سرمایه جاوید و ماندگار است.
«سکولاریزه» کردن حوزه‌ها هدف دشمن است
آیت‌الله خاتمی با تأکید بر اینکه رسالت اعتقادی، اخلاقی و سیاسی، پاسداری از کلان نظام سیاسی از مصادیق «رساله الله» است گفت: اسلام به این حکومت دینی گره‌خورده است و اگر این حکومت و نظام آسیب ببیند نخواهند گذاشت «الف» الله‌اکبر گفته شود.
وی بابیان اینکه مراجع عظام تقلید می‌گویند حفظ نظام اسلامی واجب و تضعیف آن حرام است گفت: این نظام با خون‌جگرها، تبعیدها و شهادت‌ها به وجود آمده است وامانت است دست ما و این امانت را درست پاسداری کنیم و پاسداری در تبعیت از ولایت است.
امام‌جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه مشکلات را تبیین کنیم و بگوییم تحریم هستیم و وضعیت عادی نداریم افزود: هر دولتی سرکار بود این مشکلات تحمیلی بیگانگان را داشت و سوء تدبیر هم هست و نقش روحانیت تبیین است.
آیت‌الله خاتمی بابیان اینکه خواب‌هایی که علیه روحانیت دیده‌اند بعضی را اجرا می‌کنند گفت: نخست؛ می‌خواهند عالمان دین را به بی‌طرفی بکشانند، یعنی «نه کاری به‌نظام داریم نه دشمن».
وی با تأکید بر اینکه «سکولاریزه» کردن حوزه‌ها هدف دشمن است گفت: می‌خواهند که حوزه‌ها را از نظام و انقلاب کنار بکشند، می‌گویند «آخوند حکومتی»
اگر فرزند یک روحانی حرف ضدانقلاب را بزند برای دشمن «فتح الفتوح» است
عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه مردم معیار گرا شده‌اند و عموم مردم معیارها دستشان است و حق‌دارند که بدشان بیاید که «طلبه رفته است سراغ جاه‌طلبی و ماشین ۴۰۰ میلیونی سوار می‌شود و در کاخ می‌نشیند».
آیت‌الله خاتمی با تأکید بر اینکه مردم تا آخر آخوند زاهد را دوست دارند اما کاخ‌نشینان را نه گفت: مردم از روحانیت برنگشته‌اند اما از رفتارهای نادرست ما برگشته‌اند.
وی بابیان اینکه دامی که همه باید مراقب باشند از طریق برخی از فرزندان ناصالح و مسئولان دفتر ناصالح پهن‌شده است گفت: مراقب بچه‌های خود باشیم؛ شخصیت‌های روحانی مراقب دفترشان باشند، مراقب باشد از دفترش سوءاستفاده نشود، نفوذی نیاید در خانه و دفترتان، کسی که دنبال منافع خود است و می‌خواهد از طریق ما به منافع برسد نفوذی است.
امام‌جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه مراقب دین فرزند و خانواده باشید و نگویید وقت نداریم گفت: آن‌ها بصیرت افزایی کنید و آن‌ها را رها نکنید.
آیت‌الله خاتمی با تأکید بر اینکه برای دشمن فتح الفتوح است که فرزند یک روحانی حرف ضدانقلاب را می‌زند گفت: اگر از دستتان دررفت و نصیحت اثر نکرد از آیت‌الله مشکینی و خزعلی درس بگیرید و به‌صراحت بگوییم خط من جدا است و از فرزند منحرف دفاع نکنید.
مشکلات را به دوش روحانیت انداختن فرافکنی است
وی بابیان اینکه برخی در این اغتشاشات خواستند مشکلات را پای روحانیت بشکنند گفت: چند درصد مسئولین کشور روحانی هستند؟ درصد اندکی، مشکلات کشور به خاطر نشنیدن نصیحت‌های رهبری است و اگر می‌شنیدند بسیاری از این مشکلات نبود.
عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه در این شلوغی اعتبار روحانیت را وسط می‌کشند گفت: میانگین حقوق طلبه ما ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است و روحانیت خود را میزبان انقلاب می‌داند و وضع اش این است، آیت‌الله ما شهریه‌اش به یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نمی‌رسد آن‌وقت جاروجنجال که انگار این بودجه علما است که مشکل ایجاد کرده است.
آیت‌الله خاتمی با تأکید بر اینکه مشکلات را به دوش روحانیت انداختن فرافکنی است افزود: خواب دیگر دشمن تخریب روحانیت آن‌هم روحانیت تأثیرگذار است و رهبری را به همین دلیل ترور کردند.
وی ادامه داد: الآن هم تا یک روحانی در یک شهری موفق بود سیل هتاکی، اهانت و تخریب را در فضای مجازی پیش می‌کشند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #اینکه #روحانیت #تأکید #آیت‌الله #خاتمی #عالمان #بابیان #مشکلات #روحانی #آزادی #رهبری #مراقب #فرزند #انقلاب #خبرگان #افزود #می‌گویند #ولایت #حکومت #حوزه‌ها #پاسداری #آخوند #تهران #امام‌جمعه #آن‌ها #بصیرت #فاطمه #ضدانقلاب #می‌خواهند #بکشند #تومان #تبیین #سکولاریزه #سیاسی #مصاحبه #ناصالح #انداختن #نکنید #فرافکنی #می‌کشند #تخریب #منافع #نفوذی #نداریم #الفتوح #باشند #استآیت‌الله #بگوییم #رسالت #فاطمی #سرمان #می‌گیریم #کاخ‌نشینان #دارند #نمی‌رسد #می‌زند #حکومتی #هستیم #استان #امروز #سرمایه #جاوید #فرهنگ #به‌خصوص #ارمغان #یک‌میلیون #خواب‌هایی #ماندگار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : احمد خاتمی: شهریه یک آیت‌الله به یک‌میلیون و۵۰۰هزار تومان نمی‌رسد /فرزند یک روحانی حرف ضدانقلاب می‌زند /می‌خواهند که حوزه‌ها را از نظام و انقلاب کنار بکشند، می‌گویند «آخوند حکومتی» /مردم تا آخر آخوند زاهد را دوست دارند اما کاخ‌نشینان را نه


X https://sport45.site/