همه کارها را برای کنترل بازار شب عید کنار گذاشته‌ایم/ رصد تهران با ۳۰۰ بازرس اصناف

تاریخ انتشار : یکشنبه 29 بهمن 1396 - ساعت : 07:00

کد مطلب: 228813 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون هماهنگی و بازرسی اتاق اصناف تهران :

همه کارها را برای کنترل بازار شب عید کنار گذاشته‌ایم/ رصد تهران با ۳۰۰ بازرس اصناف

مازندمجلس: معاون هماهنگی و بازرسی اتاق اصناف تهران با بیان اینکه همه کارهای اتاق اصناف را برای رصد بازار شب عید کنار گذاشته‌ایم، گفت: بازرسان با جدیت بازار شب عید را رصد و با هر گونه تخلف و گران‌فروشی برخورد می‌کنند.

مازندمجلس:حسین درودیان در مورد بازرسی‌های اتاق اصناف تهران در راستای رصد بازار شب عید، گفت: هر ساله دستورالعملی از اتاق اصناف و وزارت صنعت، معدن و تجارت به بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران برای جلوگیری از گران فروشی اقلام و کالاهای شب عید ابلاغ می‌شود که امسال هم این دستورالعمل ابلاغ و اتاق اصناف ایران هم آن را به همه واحدهای بازرسی سراسر کشور ابلاغ کرده است. 

معاون هماهنگی بازرسی اتاق اصناف تهران افزود: علاوه بر رصد بازار شب عید در شهر تهران توسط بازرسان اتاق اصناف، بازرسانی در نمایشگاه‌های بهاره برای رسیدگی به شکایات مردم در باره تخلفات و گران‌فروشی مستقر می‌شوند.

وی با اشاره به آغاز به کار نمایشگاه بهاره مصلی امام خمینی تهران بیان داشت: در این نمایشگاه بازرسان اتاق اصناف در محلی که با پلاکارد مشخص شده، مستقر می‌شوند و مردم می‌توانند شکایات خود را به آنها انتقال داده و گزارش بگیرند و سپس شکایت خود را از تعزیرات پیگیری کنند. 

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران با بیان اینکه نمایشگاه بهاره امسال در 5 منطقه تهران برپا می‌شود، گفت: علاوه بر نمایشگاه بهاره مصلی که کار خود را از 25 بهمن آغاز کرده است، 4 نمایشگاه بهاره دیگر از 8 تا 18 اسفند ماه در فرهنگسرای خاوران، حکیمیه، پارک ارم و بوستان ولایت برپا می‌شود. 

درودیان گفت: 6 واحد بازرسی در شمال، شمال شرق، شمال غرب، جنوب غرب، جنوب شرق و میدان میوه تره‌بار مرکزی تهران وجود دارند که در طول سال کار رسیدگی به مشکلات و شکایات مردم را در زمینه اصناف رسیدگی می‌کنند. 

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند مشکلات خود را از طریق تلفن 124 اطلاع‌رسانی کنند، گفت: پس از اطلاع‌رسانی، بازرسان اصناف بلافاصله در محل حاضر و از شکایت گزارش تهیه می‌کنند. 

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران بیان داشت: 300 بازرس در سطح شهر تهران کار رصد بازار شب عید را از 20 بهمن آغاز کرده‌اند و بازرسی واحدهای صنفی در راستای جلوگیری از تخلف و گران‌فروشی تا 30 فروردین با جدیت ادامه دارد. 

وی افزود: این بازرسان اقدامات مربوطه را با همکاری گشت تعزیرات، علوم پزشکی و وزارت جهاد کشاورزی انجام می‌دهند.

درودیان با بیان اینکه اتاق اصناف تهران کارهای معمول خود را کنار گذاشته و تمام نیرو و توان خود را برای رصد بازار شب عید بکار برده است، گفت: عدم درج قیمت، عدم ارائه فاکتور و صدور آن، گران‌فروشی کالا و تخلفات دیگر از جمله مواردی است که شامل جریمه توسط بازرسان اتاق اصناف تهران می‌شود. 

ب


منبع : فارس

برچسب ها : #اصناف #تهران #بازرسی #بازرسان #بهاره #بازار #نمایشگاه #گران‌فروشی #ابلاغ #شکایات #رسیدگی #درودیان #می‌شوند #مستقر #تعزیرات #اینکه #اطلاع‌رسانی #مشکلات #رئیسه #گزارش #شکایت #می‌توانند #علاوه #راستای #بازرس #گفت‌وگو #هماهنگی #وزارت #جلوگیری #معاون #افزود #واحدهای #امسال #تخلفات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : همه کارها را برای کنترل بازار شب عید کنار گذاشته‌ایم/ رصد تهران با ۳۰۰ بازرس اصناف