تاریخ انتشار : یکشنبه 29 بهمن 1396 - ساعت : 08:33

کد مطلب: 228841 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نظرسنجی ایفوپ: میزان محبوبیت «امانوئل ماکرون» به زیر 50 درصد کاهش یافت

مازندمجلس: نتایج نظرسنجی «ایفوپ» حاکی از آن است که میزان محبوبیت رئیس‌جمهور فرانسه به زیر 50 درصد کاهش یافت.

مازندمجلس: نتایج نظرسنجی موسسه «ایفوپ» که روز یکشنبه (امروز) منتشر شد، حاکی از آن است که میزان محبوبیت «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه از اکتبر گذشته تاکنون به زیر 50 درصد و پایین‌ترین حد خود نزول پیدا کرده است.
نتایج این نظرسنجی در حالی نمایانگر کاهش محبوبیت رئیس‌جمهور فرانسه است که دولت این کشور در صدد پیشبرد طرح تغییر و تحول در خدمات پرهزینه اجتماعی فرانسه است.
موسسه نظرسنجی ایفوپ، در بازه زمانی 7 تا 17 فوریه (18 تا 28 بهمن ماه)، نظرسنجی را برای هفته‌نامه روزنامه «دیمانش» فرانسه در خصوص عملکرد ماکرون انجام داد.
نتایج نظرسنجی فوق حاکی از آن بود که 44 درصد از شرکت‌کنندگان تأکید داشتند که از ماکرون رضایت دارند که این در مقایسه با نظرسنجی قبلی ایفوپ که در ماه ژانویه برگزار شده بود، با کاهش 6 درصدی روبرو بوده است.
بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، رقم فوق، پایین‌ترین میزان محبوبیت برای ماکرون از اکتبر تاکنون به حساب می آید. در آن زمان، میزان محبوبیت رئیس‌جمهور فرانسه به 42 درصد رسیده بود.
دولت فرانسه اوایل ماه فوریه، طرح‌هایی را برای مدرن کردن اداره عمومی در کشوری ارائه کرد که یکی از بیشترین نسبت هزینه‌های دولتی را در جهان دارد.
«ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه اعلام کرد که دولت هیچ‌گونه تردیدی درباره ایجاد تغییرات در بخش دولتی ندارد و حتی در صورت رویارویی با هرگونه مقاومت، این طرح را پیش می‌برد.
«جرالد دارمانین» وزیر بودجه فرانسه نیز گفته است ممکن است طرح اضطراری داوطلبانه‌ای برای کارمندان دولت نیز اجرا شود.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #فرانسه #نظرسنجی #محبوبیت #ماکرون #ایفوپ #میزان #نتایج #رئیس‌جمهور #گزارش #فوریه #پایین‌ترین #دولتی #موسسه #امانوئل #اکتبر #تاکنون

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نظرسنجی ایفوپ: میزان محبوبیت «امانوئل ماکرون» به زیر 50 درصد کاهش یافت


X https://sport45.site/