سیف: آرامش به بازار ارز بازگشته است

تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 اسفند 1396 - ساعت : 12:23

کد مطلب: 229580 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سیف: آرامش به بازار ارز بازگشته است

مازندمجلس: رییس کل بانک مرکزی مهمترین عامل آرامش در بازار ارز را جلوگیری از عملیات خلاف در معاملات دانست و گفت: آرامش به بازار ارز کشور بازگشته است.

مازندمجلس: ولی الله سیف روز چهارشنبه پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره روند کاهش قیمت ارز افزود: مهمترین عاملی که منجر به این آرامش شده، جلوگیری از عملیات خلاف در معاملات ارزی در کشور بوده است.
وی افزود: بانک مرکزی سال گذشته دستور العملی هایی در این رابطه ابلاغ کرد، ولی متاسفانه توجهی به آن نشد . امروز با اقداماتی که انجام شده از طریق انتظامی و جلوگیری از اقدامات صرافی های غیرمجاز و معاملات در فضاهای خاص که عملیات خرید و فروش انجام می دادند و با لفظ ، قیمت ها را جابجا می کردند، می بینیم که آرامش به بازار ارز کشور برگشته و این روند ادامه خواهد داشت. استمرار این روند آرامشی را که در روزهای اخیر شاهد بودیم به بازار ارز بازگردانده است.
رییس بانک مرکزی افزود: فکر می کنیم که بازار در وضعیت تعادلی قرار خواهد گرفت، زیرا این روند در سه چهار روز گذشته کاهنده بوده که نشان می دهد، هیجانات کاذبی که بر قیمت ارز ایجاد شده بود در حال تخلیه است و طبیعتا این وضعیت مطلوبی است که ما در حال هدایت ارز به جایگاه مناسبی هستیم.
وی درباره آینده قیمت های ارز گفت: اجازه دهید من راجع به قیمت چیزی نگویم. عموما در هرزمانی نرخ تعادلی برای ارزها نرخی است که نشات گرفته از متغییرهای اصلی اقتصاد است و از آن نرخ بانک مرکزی باید مراقبت کند. در هیچ جایی هم پیش بینی نمی شود که نرخ ارز چه وضعیتی دارد، بلکه مهم این است که نرخ ارز در تعادلی که متغییر اصلی اقتصاد است را داشته باشد.


برچسب ها : #مازندمجلس #اقتصاد #ارز #بانک مرکزی #دولت دوازدهم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سیف: آرامش به بازار ارز بازگشته است


X https://sport45.site/