عملکرد صنعت و معدن اردبیل در حوزه اکتشاف معدن قابل قبول است

تاریخ انتشار : چهار شنبه 02 اسفند 1396 - ساعت : 19:00

کد مطلب: 229655 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر کل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت و معدن:

عملکرد صنعت و معدن اردبیل در حوزه اکتشاف معدن قابل قبول است

مازندمجلس: مدیر کل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سازمان صنعت و معدن اردبیل از لحاظ صدور پروانه اکتشاف معدن در سطح کشور موفق عمل کرده است.

مازندمجلس:به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اسدالله کشاورز ظهر امروز در جلسه بررسی گزارش مطالعات اکتشافی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در منطقه قزل اوزن خلخال که در سالن جلسات صنعت و معدن اردبیل برگزار شد اظهار کرد: سازمان صنعت و معدن اردبیل از لحاظ صدور پروانه اکتشاف معدن در سطح کشور موفق عمل کرده است.

وی با اشاره به اینکه صنعت و معدن اردبیل در این زمینه مورد تشویق مسؤولان و اعضای کارگروه قرار گرفته است، افزود: امیدواریم با ادامه عملیات در پهنه‌های معدنی استان، به معادن فلزی در منطقه دست یابیم تا با بهره‌برداری از آنها اقتصاد منطقه و استان متحول شده و موجبات اشتغال جوانان منطقه فراهم شود.

ابراهیم آقازاده، معاون امور معادن سازمان صنعت،‌معدن و تجارت استان اردبیل نیز در این جلسه بیان کرد: در کل کشور حدود 140 پهنه معدنی تعریف و طراحی شده که 4 مورد از آنها در استان اردبیل واقع شده است.

وی افزود: برای این تعداد پهنه پس از مطالعات شناسایی و پی‌جویی 10 فقره پروانه اکتشاف در کل کشور صادر شده که از این تعداد 6 فقره مربوط به استان اردبیل و 4 مورد مربوط به سایر استان‌های کشور است.

به گزارش خبرنگار فارس در اردبیل، در ادامه این جلسه مسایل و مشکلات بخش معادن استان توسط کارشناسان بخش‌های مختلف حاضر در جلسه از جمله اساتید دانشگاه عنوان شد و در نهایت گزارشی توسط سرمایه‌گذار این منطقه ارائه و مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد برای ادامه عملیات مطالعاتی، 4 فقره پروانه اکتشاف به نام این سرمایه‌گذار صادر شود.

چ
 


منبع : فارس

برچسب ها : #اردبیل #استان #اکتشاف #منطقه #معادن #ادامه #پروانه #گزارش #معدنی #مربوط #سرمایه‌گذار #تعداد #عملیات #افزود #مطالعات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : عملکرد صنعت و معدن اردبیل در حوزه اکتشاف معدن قابل قبول است