پرداخت حداقل حقوق کارکنان دولت به جانبازان و آزادگان فاقد درآمد

تاریخ انتشار : پنج شنبه 03 اسفند 1396 - ساعت : 09:55

کد مطلب: 229733 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پرداخت حداقل حقوق کارکنان دولت به جانبازان و آزادگان فاقد درآمد

مازندمجلس: مجلس بنیاد شهید را مکلف کرد به جانبازان و آزادگان تا زمانی که فاقد شغل و درآمد باشند، ماهانه کمک معیشت معادل حداقل حقوق کارکنان دولت پرداخت کند.

مازندمجلس:، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز پنجشنبه، 3 اسفند پارلمان و در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97 تبصره 17 ماده واحده این لایحه را به تصویب رساندند.

بر اساس بند الف این تبصره، به منظور رعایت عدالت در سلامت و پایداری منابع، در سال 1397 ارائه بسته خدمات بیمه پایه تعریف شده برای کلیه اقشار که براساس آزمون وسع به‌صورت رایگان تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار می‌گیرند، حتی‌الامکان از طریق نظام ارجاع، پزشک خانواده و در مراکز دانشگاهی خواهد بود. بهره‌مندی از سطح خدمات بالاتر اعم از خدمات ارائه‌شده در مراکز غیردولتی و بیشتر از بسته خدمات بیمه پایه تعریف‌شده فوق‌الذکر، مستلزم مشارکت مالی بیمه‌شدگان در پرداخت حق سرانه بیمه خواهد بود.

همچنین مطابق بند ب تبصره 17 بودجه کل کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است حداکثر ظرف مدت سه‌ماه پس از ابلاغ این قانون، راهنمای بالینی برای حداقل دویست مورد از پرهزینه‌ترین خدمات را تهیه و به کلیه مراکز ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی درمانی و سازمان‌های بیمه‌گر جهت اجراء ابلاغ کند.

مجلس در بند ج این تبصره، بنیاد شهید و امور ایثارگران را مکلف کرد که از محل اعتبارات موضوع ردیف 131600 جدول شماره (7)‌ این قانون به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال مُعسر فاقد درآمد که بر اساس قوانین نیروهای مسلح مشمول دریافت حقوق وظیفه نیستند، تا زمانی که فاقد شغل و درآمد باشند، ماهانه کمک معیشت معادل حداقل حقوق کارکنان دولت پرداخت کند که آیین‌نامه اجرائی این بند به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.


منبع : فارس

برچسب ها : #خدمات #تبصره #حداقل #درآمد #پرداخت #مراکز #بودجه #ابلاغ #قانون #ایثارگران #بنیاد #تصویب #جانبازان #آزادگان #لایحه #کارکنان #سلامت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پرداخت حداقل حقوق کارکنان دولت به جانبازان و آزادگان فاقد درآمد


X https://sport45.site/